Fortuna 1 Liga: Arka udanie zaczęła sezon

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  28.08.2020 18:59

Kamil Mazek  |  fot. Stanisław Wrzosek / Arka.gdynia.pl

Arka Gdynia pewnie pokonała w inauguracyjnym spotkaniu pierwszej kolejki Fortuna 1 Ligi zawodników GKS-Jastrzębie. Warto odnotować, że mecz ze względu na montaż podgrzewanej murawy na stadionie w Jastrzębiu-Zdroju został rozegrany w Wodzisławiu Śląskim. Team z Trójmiasta już do przerwy prowadził różnicą trzech goli.

Arka Gdynia do nowej kampanii przystąpiła jako jeden z faworytów do awansu. Ekipa z Trójmiasta tego lata została solidnie przebudowana. Nie mogło zatem dziwić, że zdaniem analityków bukmacherskich to właśnie podopieczni Ireneusza Mamrota byli faworytem.

Arkowcy rozbili ekipę Pawła Ściebury

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Arka zdobyła trzy bramki. Wynik spotkania otworzył w 26. minucie Juliusz Letniowski. Trzy minuty później prowadzenie Arkowców podwyższył Kamil Mazek. Tymczasem w 39. minucie trafienie na 3:0 zaliczył ten, który zaczął strzelanie, czyli 22-latek urodzony w Gdańsku.

Po zmianie stron Letniowski nie dał rady skompletować hat-tricka, ale nie znaczy to, że gdynianie zakończyli strzelanie i zadowolili się wynikiem z pierwszej połowy. Nic bardziej mylnego. Arkowcy wynik rywalizacji ustalili tuż po wznowieniu drugiej połowy za sprawą Szymona Drewniaka.