Fortuna 1 Liga: ŁKS rozbił Odrę

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  28.08.2020 19:50

Wojciech Stawowy  |  fot. Raków Częstochowa

Odra Opole uległa na swoim stadionie Łódzkiemu klubowi Sportowego 0:4 w meczu pierwszej kolejki Fortuna 1 Ligi. Tym samym w drugim z rzędu spotkaniu rozgrywek padły cztery gole, których autorami byli zawodnicy gości. Team z Opolszczyzny już do przerwy przegrywał 0:2, a po zmianie stron spadkowicz z PKO Ekstraklasy dołożył dwa trafienia.

Odra Opole przed pierwszym gwizdkiem sędziego nie była kreowana na faworyta spotkania, mając słabsza w teorii kadrę od swoich rywali. Mateusz Kuchta i spółka mieli jednak ambicje, aby sprawić niespodziankę.

Lekko, łatwo i przyjemnie

Plany opolan szybko jednak spełzły na niczym. Już w szóstej minucie rywalizacji bramkę dla teamu Wojciecha Stawowego zdobył Michał Trąbka. Tuż przed przerwą drugiego gola dla ŁKS-u strzelił z kolei Samuel Corral, więc na przerwę goście udali się z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron łodzianie dołożyli jeszcze dwa trafienia, których autorami byli Pirulo i Łukasz Sekulski. Jednocześnie spadkowicz z polskiej ekstraklasy dotrzymał kroku Arce Gdynia, wygrywając swój mecz podobnie jak team z Trójmiasta, czyli 4:0.