Górnik Zabrze z kolejną wygraną!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: Goal.pl  |  28.08.2020 22:22

Górnik Zabrze  |  fot. Łukasz Pawlik

Stal Mielec czekał, aż 24 lata na ten moment. Mecz na własnym terenie w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce stał się faktem. Beniaminek PKO Ekstraklasy po dobrym początku musiał szybko zejść na ziemie i ruszyć do odrabiania strat. Rywalizacja w ramach 2. kolejki zakończyła się wyjazdowym zwycięstwem Górnika Zabrze 2:0.

Od samego początku meczu obie drużyny grały bardzo ofensywnie. Wynik mógł ulec zmianie już w 8. minucie. Niestety doskonałą okazję do objęcia prowadzenia zmarnował zawodnik gospodarzy, Andreja Prokic. Serb znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale zwolnił z akcją, przedryblował obrońce i uderzył wysoko ponad poprzeczką.

Podopieczni Dariusza Skrzypczaka napędzani dopingiem swoich kibiców ruszyli do ataku. Wysoki pressing sprawiał problemy defensorom Górnika. Jednak dobra dyspozycja Chudego w bramce pozwoliła przetrwać gorsze momenty. Team z Zabrza po upływie 30. minut zaczął dyktować warunki gry. Beniaminek musiał cofnąć się pod własne pole karne i szukać swoich szans w kontratakach.

Jesus Jimenez wywalczył pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu, który kilka chwil potem rozwiązał worek z bramkami na stadionie w Mielcu. Do dośrodkowania Nowaka najwyżej wyskoczył Bochniewicz. Kapitan Górników z wielkim impetem nabiegł na futbolówkę i wpakował ją do siatki głową.

Drużyna prowadzona przez Marcina Brosza zasłużenie zeszła do szatni w lepszych humorach. Co prawda, Biało-niebiescy w pierwszych minutach stwarzali sytuacje bramkowe prostopadłymi podaniami to po upływie kolejnych minut ich gra stała się przewidywalna.

W drugiej odsłonie Górnicy potwierdzili swoją dominację tuż po rozpoczęciu gry. W 47. minucie Alasana Manneh wpisał się na listę strzelców po przepięknym strzale z dystansu. Podanie na trzydziesty metr posłał Dariusz Pawłowski. Gambijczyk uderzył zewnętrzną częścią stopy, a piłka nabrała rotacji i zerwała pajęczynę w siatce.

W dalszej części spotkania nie brakowało emocji. Stal Mielec mimo słabszej gry mógł strzelić bramkę kontaktową w 76. minucie. Górnik pokazał dziś większą jakość piłkarską i z kompletem zwycięstw plasuje się na czele tabeli PKO Ekstraklasy.