REKLAMA
REKLAMA

Frankowski i Buksa nie przyjadą na zgrupowanie

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PZPN  |  31.08.2020 08:40
Frankowski i Buksa nie przyjadą na zgrupowanie

Przemysław Frankowski  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Przemysław Frankowski i Adam Buksa nie będą obecni na zgrupowaniu reprezentacji Polski, poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Powodem nieobecności wymienionych zawodników jest to, że ich kluby nie wyraziły na to zgody.

Przemysław Frankowski broni barw Chicago Fire, a Adam Buksa gra w ekipie New England Revolution. Pierwszy w trakcie trwającej kampanii spędził na placu gry 441 minut, a były piłkarz Pogoni Szczecin zaliczył 433 minuty.

Nowe prawo


Odnotujmy, że z powodu panującej pandemii koronawirusa władze FIFA dały klubom na całym świecie możliwość odmowy wysłania swoich piłkarzy na zgrupowania reprezentacyjne.

Klub ma prawo do takiego ruchu, jeśli po powrocie z ewentualnego zgrupowania dany piłkarz będzie musiał udać się na przynajmniej pięciodniową kwarantannę. Tymczasem regulamin ligi MLS przewiduje, że zawodnicy powracający z Europy muszą poddać się dziesięciodniowej kwarantannie.

"Orły Brzęczka" wracają do gry we wrześniu


W związku z powyższym kluby reprezentantów Polski, czyli Chicago Fire oraz New England Revolution skorzystały z możliwości zatrzymania swoich zawodników w klubie, więc Biało-czerwoni w potyczkach z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną będą musieli radzić sobie bez Frankowskiego i Buksy.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

21.10 09:31