REKLAMA
REKLAMA

Dosadne słowa prezesa PZPN po odebraniu Groclinowi Pucharu Polski

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  03.09.2020 10:58
Dosadne słowa prezesa PZPN po odebraniu Groclinowi Pucharu Polski

Zbigniew Boniek  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Polski Związek Piłki Nożnej wczoraj w specjalnym komunikacie poinformował o tym, że Groclin Dyskobolia został pozbawiony Pucharu Polski wywalczonego w 2005 roku. Sąd udowodnił klubowi z Wielkopolski czyny korupcyjne. Tymczasem na komentarz w tej sprawie pozwolił sobie Zbigniew Boniek.

Polski Związek Piłki Nożnej, pozbawiając Groclin Dyskobolię wywalczonego 15 lat temu Pucharu Polski, nie zdecydował się na przekazanie tego trofeum innej ekipie. Przypomnijmy, że w pamiętnym dwumeczu, który był wówczas toczony, ekipa z Wielkopolski wygrała 2:0. W rewanżu Miedziowi zwyciężyli 1:0. Ostatnio jednak światło dzienne ujrzała wiadomość, że pierwszy bój nie był rozgrywany zgodnie z zasadami fair-play.

W minionym roku skazany wyrokiem sądu został były menedżer Groclinu Dyskobolii, Władysław K, który miał podjąć ruchy korupcyjne. Co prawda ukarany odwołał się od decyzji, ale w lipcu tego roku Sąd Odwoławczy także uznał działacza za winnego.

Boniek: Karanie kogoś za korupcję to smutek, a nie sukces


Interwencję w sprawie podjął też Polski Związek Piłki Nożnej, odbierając Groclinowi Dyskoboli Puchar Polski, co przez opinię publiczną zostało chwalone i traktowane jako sukces. Takie podejście do sprawy zdenerwowało jednak sternika polskiej centrali, który skomentował sprawę za pośrednictwem Twittera.

- Trzeba mieć zrytą głowę, aby mówić, że odebranie komuś Pucharu Polski to jakiś sukces - napisał w dosadnych słowach Boniek. - Karanie kogoś za korupcję to smutek, a nie sukces… niestety - dodał były reprezentant Polski.

OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

21.10 09:31