Lyon przegrał na Stade de la Mosson

Memphis Depay

Pierwszej porażki w nowym sezonie Ligue 1 doznał we wtorek Olympique Lyon. W zaległym meczu 1. kolejki, podopieczni Rudiego Garcii przegrali na wyjeździe 1:2 (0:1) z Montpellier HSC. Dla drużyny ze Stade de la Mosson to drugie zwycięstwo w nowych rozgrywkach.

W roli faworyta do wtorkowego spotkania przystępowali goście, ale to zespół Montpellier schodził na przerwę do szatni na prowadzeniu. W 38. minucie meczu bramkę dla gospodarzy zdobył Teji Savanier, który wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego za faul Leo Duboisa. Lyon w pierwszej odsłonie również miał swoje okazje, a najlepszą już na początku zmarnował Karl Toko Ekambi, który trafił w słupek.

Goście na przerwę schodzili w osłabieniu, bowiem tuż przed zakończeniem pierwszej odsłony meczu z boiska wyrzucony został Houssem Aouar, który brzydko sfaulował jednego ze swoich rywali. Arbitrowi w podjęciu decyzji o pokazaniu pomocnikowi Lyonu czerwonej kartki pomógł VAR.

Grający z przewagą jednego zawodnika zespół Montpellier w 59. minucie podwyższył na 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Savanier, który tym razem wykorzystał dogranie Mihailo Risticia z lewej strony boiska.

W 81. minucie sędzia Frank Schneider podyktował “jedenastkę” dla Lyonu, a także pokazał czerwoną kartkę Hiltonowi. Rzut karny na gola zamienił Memphis Depay, ale to było wszystko na co było stać gości w tym spotkaniu. Wynik 2:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Kolejne ligowe spotkania obie drużyny rozegrają w najbliższy weekend. Olympique Lyon już w piątek podejmował będzie u siebie Olympique Nimes, natomiast Montpellier w niedzielę zmierzy się z Angers.