Noty Kickera: Lewandowski najlepszy, Kamiński najsłabszy

Robert Lewandowski

Czterech Polaków wystąpiło w inauguracyjnej kolejce nowego sezonu Bundesligi. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Robert Lewandowski, który zdobył jedną z bramek i zaliczył dwie asysty w wygranym przez Bawarczyków 8:0 meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał również od magazynku Kickera najwyższą spośród Polaków notę za swój występ.

Broniący mistrzowskiego tytułu Bayern niezwykle efektownie rozpoczął rywalizację w nowym sezonie. Podopieczni Hansiego Flicka, mimo krótkich przygotowań, rozbili swojego rywala z Gelsenkirchen, potwierdzając tym samym, że są głównym faworytem do sięgnięcia po tytuł.

Duży udział w zwycięstwie Bayernu Monachium miał Robert Lewandowski, który najpierw wpisał się na listę strzelców wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na nim samym, a następnie asystował przy trafieniach swoich kolegów z drużyny – Thomasa Muellera i Jamala Musiali. Reprezentant Polski za swój występ otrzymał od Kickera notę 2,0 (1 – klasa światowa, 6 – występ poniżej krytyki).

Solidni Piątek i Gikiewicz, słaby Kamiński

Słabiej ocenione zostały występy Krzysztofa Piątka (Hertha Berlin) i Rafała Gikiewica (FC Augsburg). Pierwszy zagrał od pierwszej minuty w wygranym 4:1 wyjazdowym meczu z Werderem Brema. Na boisku przebywał do 61. minuty, kiedy został zmieniony przez Jhona Cordobę. Z kolei Gikiewicz zaliczył pełne 90 minut w wygranym 3:1 spotkaniu z jego byłym klubem Unionem Berlin. Obaj zawodnicy otrzymali notę 3,0.

Jak najszybciej o swoim występie zapewne będzie chciał zapomnieć Marcin Kamiński, którego VfB Stuttgart przegrał u siebie 2:3 z Freiburgiem. Polski obrońca zagrał od początku, ale został zmieniony w 65. minucie, przy stanie 0:3. Kicker ocenił występ Kamińskiego na 5,0.