Imaz z genialnym trafieniem, Jagiellonia z wygraną

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  21.09.2020 19:54

Jesus Imaz  |  fot. Jagiellonia Białystok

Piast Gliwice na zakończenie czwartej kolejki polskiej ekstraklasy przegrał na swoim stadionie z Jagiellonią Białystok 0:1 (0:0). Niebiesko-czerwoni są już zatem od sześciu meczów bez wygranej. W tym czasie ekipa z Górnego Śląska poniosła cztery porażki. Duma Podlasia zanotowała z kolei drugą wygraną w trakcie trwającej kampanii.

Piast Gliwice przystępował do swojej potyczki z jasnym celem, którym było przerwanie passy spotkań bez wygranej. Niebiesko-czerwoni chcieli zatem w dobrych nastrojach podejść do potyczki z FC Kopenhagą w eliminacjach do Ligi Europy.

Przeciętne tempo i indywidualny popis

W pierwszych trzech kwadransach meczu byliśmy świadkami tylko jednej wartej odnotowania sytuacji strzeleckiej. Przed szansą strzelenia gola już w szóstej minucie stanął Piotr Parzyszek. Próba napastnika gospodarzy ostatecznie była jednak niecelna, gdyż futbolówka ostemplowała tylko poprzeczkę.

W drugiej odsłonie wynik meczu został otwarty, co miało miejsce w 58. minucie. Bramkę dla Dumy Podlasia zdobył Jesus Imaz. Hiszpan popisał się genialnym uderzeniem z dystansu, po którym żadnych szans na udaną interwencję nie miał Frantisek Plach.

Piast na dnie, Jaga zdobyła Gliwice

W ostatnim kwadransie gry gliwiczanie wzięli się solidniej do pracy, czego następstwem był pierwszy celny strzał Piasta w spotkaniu, co odbyło się w 77. minucie. Po tej probie wynik się jednak nie zmienił. W samej końcówce szczęścia szukał natomiast Kristopher Vidal, ale bez efektu. Węgier ostatecznie wywalczył tylko rzut rożny.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Tym samym Jagiellonia wskoczyła na dziewiąte miejsce w tabeli. Z kolei gliwiczanie wciąż są na 15. pozycji, mając taki sam dorobek punkty, co Warta Poznań oraz Cracovia.