Pogrom w derbach Londynu!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  03.10.2020 15:25

Jorginho  |  fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze Chelsea wygrali 4:0 z Crystal Palace w pierwszym sobotnim meczu Premier League. Do przerwy było 0:0, ale w drugiej połowie The Blues byli bardzo skuteczni i strzelili rywalom aż cztery gole.

Mecz Chelsea - Crystal Palace był pierwszym w czwartej kolejce Premier League. The Blues przed tygodniem zaledwie zremisowali z West Bromem i teraz chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę. Goście nie byli faworytami, ale udowodnili już w tym sezonie, że potrafią sprawić niemałe problemy nawet czołowym drużynom.

Nieprzypieczętowana dominacja

Piłkarze Chelsea od początku meczu dominowali w posiadaniu piłki. Momentami statystyka ta przekraczała 80% na korzyść gospodarzy. The Blues opierali swoją grę na wymianie podań i cierpliwym konstruowaniu akcji w ofensywie. Crystal Palace dobrze organizowali się w defensywie, a odstępy między formacjami były bardzo małe. Dzięki temu zespół Franka Lamparda często zmuszany był do uderzeń z dystansu, co nie było skuteczne.

Chelsea pierwszy celny strzał w tym meczu oddała w 19. minucie, gdy Havertz ruszył z akcją i zagrał na lewą stronę do Timo Wernera, którzy uderzył zbyt lekko. W rezultacie Vicente Guaita nie miał problemu ze złapaniem piłki. Gospodarze próbowali jeszcze kilka razy, ale żaden strzał nie wpadł do siatki do przerwy był remis 0:0.

Bramkostrzelni obrońcy

W drugiej połowie The Blues zdołali już pokonać bramkarza rywali. W 50. minucie po zamieszaniu w polu karny, jako pierwszy do piłki dobiegł Benjamin Chilwell, który uderzył mocno i precyzyjnie tak, że Guaita nie miał szans.

Defensorzy Chelsea byli tego dnia mocno aktywni w ofensywie. Tym razem Chilwell wystąpił w roli asystenta i podawał w szesnastkę, gdzie pojedynek w powietrzu wygrał Kurt Zouma. Francuz po uderzeniu głową umieścił piłkę w siatce.

Dublet po karnych

Zespół Franka Lamparda prowadził już 2:0, ale w 78. minucie miał świetną szansę na trzeciego gola, po tym, jak arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Jorginho, który pewnie wykorzystał swoją szansę. Ledwie cztery minuty później, Michael Oliver ponownie podyktował rzut karny. Drugi raz odpowiedzialność na siebie wziął włoski pomocnik, który strzelił drugi raz w tym meczu. Chelsea zrehabilitowała się po remisie z West Bromem w poprzednim tygodniu i wygrała pewnie 4:0.

W następnej kolejce Chelsea zmierzy się u siebie z Southampton. Natomiast Crystal Palace zagra z Brighton.

Komentarze | 21 komentarzy

Ronaldo324 | 03.10.2020 15:27

Można powiedzieć W KOŃCU. Zdecydowanie najlepszy mecz Chelsea w tym sezonie i ogólnie od długiego czasu. Może warto zacząć od tego , że w końcu Chelsea ma lewego obrońce z prawdziwego zdarzenia. Chilwell bramka , asysta i bardzo dobrze w defensywie bez autostrady na lewej stronie także mam nadzieję iż dni Alonso są policzone. Tak jak mówili komentatorzy. Dzisiaj w Chelsea najlepszym atakiem była obrona. Ktoś powie , że to tylko Crystal Palace ale tydzień temu miał być tylko West Brom a jak się skończyło wszyscy wiemy. Czyste konto , każdy obrońca The Blues na plus a przede wszystkim czyste konto więc oby taka gra była powtarzane co kolejke. Martwi tylko ofensywa bo mamy 4 mecze w lidze a duet Havertz-Werner jedna asysta i żadnej bramki. Po za jakimiś zrywami wygląda to bardzo przeciętnie także czekamy na więcej. No i szkoda , że drugiego karnego nie wykonywał Werner i też te pretensje Abrahama bezsensowne.

Wardogs | 03.10.2020 15:30

CP nie istniało
Zero z tyłu cieszy
Wystep Chilwella cieszy
Obrona na +
Jorginho na +
Natomiast Kante.. jakis taki dziwny ostatnio..
Atak to temat nieznany
Niby Kai i Werner sie rozkrecaja, ale czekam na wiecej magii niz tylko pojedyncze zrywy

Dlaczego Ward nie dostal czerwonej kartki? to chyba tylko wie sedzia.

MarseilleFan | 03.10.2020 15:35

Absolutna dominacja Chelsea. W końcu na lewej obronie gra porządny zawodnik, a nie te patałachy Alonso czy Emerson. Najsłabszy Werner. Kompletnie był niewidoczny. Kiepskie to zachowanie Abrahama przy drugim karnym. Ktoś powinien pokazać młodemu, że to nie on podejmuje takie decyzje. Już kiedyś były z jego strony takie egoistyczne zagrywki. Chelsea ma bramkarza to i goli nie traci.

Dzisiaj Chelsea wygrała więc raczej nie zobaczymy pewnego szczura, który twierdzi że wszystkie nieszczęscia Chelsea włącznie z formą Kepy to wina Lamparda. Wyjdzie z nory znowu jak Chelsea sie potknie. Typowe zachowanie hejtera, a nie fana.

che2002 | 03.10.2020 15:42

Piekny wynik, a gra z meczu na mecz lepsza. Chlopaki z Niemiec sie rozkręca, to dopiero początek...

Rob66 | 03.10.2020 15:47

Zbyt łatwo lekko i przyjemnie. Koniec snów Royal.

Azar | 03.10.2020 15:57

Ten Werner to długo będzie grał na LP/SPO/PP? Gość jest napastnikiem. Kosztem Giroud czy Abrahama gość musi biegać po całym boisku i szukać gry, a to raczej nie jest w jego naturze.

kuba0333 | 03.10.2020 16:01

Crystal Palace nie chciało dzisiaj pograć w piłkę z Chelsea i skończyło się na nudnym 4-0, cieszy w końcu czyste konto. Jak już wyżej zostało  wspomniane bardzo dobrym mecz Chilwella i takiego lewego obrońcy potrzebowała Chelsea :)

Belfer | 03.10.2020 16:52

Wiedziałem że Chilwell to będzie to. W końcu LO na miarę Chelsea a nie jakieś Alonso. Pomału się rozkręcają The Blues

lukashi22 | 03.10.2020 17:03

Do 1:0 mecz równy, przy 2:0 koniec meczu, a potem to tylko kopanie lezacego.

EdenCameBack | 03.10.2020 17:07

Crystal zagrał na poziomie spadkowicza z Championship. Ten zespół nie istniał. Chelsea nie pokazała nic wielkiego, a wystarczyło to na zdobycie 4 bramek. Cieszy czyste konto, w zasadzie nie było w ogóle zagrożenia pod bramką Chelsea. No i Chilwell- zawodnik o którym pisałem już dwa lata temu jako wymarzone zastępstwo Alonso- oby więcej takich występów.

wood | 03.10.2020 17:33

No nareszcie czyste konto w lidze brawo! Następny mecz w lidze po kadrach jeśli się nie mylę, także może Pulisic juz na skrzydłach z Ziyechem? na szpicy Werner a Abraham troszkę się ostudzi ;)

Ktoś powie, ze to "tylko" Crystal Palace, ale taka wygrana to krok naprzód, drużyna w budowie...
Klopp też Liverpoolu nie zbudował w sezon, potrzebował czasu żeby się pozbyć szrotu i widać, jakie efekty to dało.

MarseilleFan | 03.10.2020 17:38

"Chelsea nie pokazała nic wielkiego, a wystarczyło to na zdobycie 4 bramek. Cieszy czyste konto, w zasadzie nie było w ogóle zagrożenia pod bramką Chelsea"

Dla ciebie umysłowy impotencie to Chelsea może wygrać i 10 do 0, ale zagra słaby mecz bo będzie prowadzona przez Lamparda. Ewidentnie wyrastasz na jednego z najwiekszych klaunów tego forum.

EdenCameBack | 03.10.2020 17:50

Gdzie ja napisałem dzieciaczku, że Chelsea zagrała słabo? Weź sobie na wstrzymanie ;) Nie było tu wielkiego footballu, indywidualnych akcji, zespołowej gry na jeden kontakt. Po prostu wykonano dziesiątki dośrodkowań z których dwa zakończyły się bramką, a do tego wpadły dwa karne po absurdalnej grze obrony CP. A nazywanie mnie klaunem przez goscia o mentalności gimnazjalisty piszącego do innych użytkowników "twoja matka powinna sobie podwiązać jajniki" jest śmieszne ;) Pozdrawiam dzieciaczku ;)

MarseilleFan | 03.10.2020 17:54

Nazywanie kogoś dzieciaczkiem nie znając jego wieku jest objawem dużej frustracji :) Za każdym razem znajdziesz powód żeby znaleźć wady w grze Chelsea, ale jeszcze nigdy nie pochwaliłeś za nic Lamparda. Typowy hejter. A patrząc na to jak w tamtym sezonie sie ośmieszałeś pod postami Chelsea co wszyscy widzieli, słowo klaun idealnie obrazuje twoją "smutną" osobę  :)

hablador | 03.10.2020 19:29

@MarseilleFan

Ale to ty jesteś wspólnym mianownikiem wielu toksycznych rozmów. Nie wiem co trudnego jest do zrozumienia w fakcie, ze można wygrać wysoko nie grając nic wielkiego, ale widocznie niektórych ta prosta myśl przerasta.

MarseilleFan | 03.10.2020 19:33

Najwięcej toksyn to jest pod wątkami o Barcie, gdzie jej ślepi fani mają pole do popisu. Tak Ty jesteś jednym z nich :) jak nie jesteś w temacie to nie komentuj, bo ewidentnie nie wiesz o co mi chodzi. Radzę tez poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem.

Czupryn1994 | 03.10.2020 20:22

Żałuję, że nie mogłem oglądać tego meczu ale czytając komentarze tych co oglądali są plusy ale też i minusy. Niemcom trzeba dać jeszcze trochę czasu.

redsik | 03.10.2020 20:27

jedna jaskółka wiosny nie czyni, nie ma się co podniecać bo i Crystal kiepski, zobaczymy czy Chelsea pójdzie za ciosem ale trzeba oddać niebieskim że wygrać derby takim wynikiem i po tak jednostronnym meczu to wielkie osiągnięcie.

CiasnyWiesiek | 03.10.2020 20:56

Nur Abrahama najwyższych lotów. Wraca do "formy" chłopak. Na szczęście nie wpłynęło to zbytnio na wynik.

EdenCameBack | 03.10.2020 20:59

Tłumaczyłem Ci już kiedyś, że określenie "dzieciaczek" odnosi się nie do twojego biologicznego wieku, ale do mentalnego gdzie zatrzymałeś się gdzieś na poziomie gimnazjum. Powtórzę, jeśli piszesz do kogoś "twoja matka powinna sobie jajniki podwiązać" to niezależnie czy masz 10, 20 czy 50 lat - i tak jesteś mentalnym dzieciaczkiem ;)

primasort | 03.10.2020 22:25

Wernera już można powoli mianować niewypałem transferowym.