REKLAMA
REKLAMA

Rafinha Alcantara za darmo w PSG

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Espana  |  06.10.2020 00:50
Rafinha Alcantara za darmo w PSG

Rafinha Alcantara  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Rafinha Alcantara definitywnie żegna się z Barceloną. W ostatnim dniu letniego okna transferowego brazylijski pomocnik przeszedł do Paris Saint-Germain. Co ciekawe piłkarz na razie nie będzie nic kosztował mistrzów Francji.

W umowie transferowej zawartej między klubami znalazł się natomiast zapis zobowiązujący PSG do wypłaty Barcelonie trzech milionów euro w różnego rodzaju bonusach. Kataloński klub zagwarantował sobie również 35 procent kwoty od przyszłego transferu 27-letniego pomocnika.

W poprzednim sezonie Brazylijczyk przebywał na wypożyczeniu w Celcie Vigo, w której barwach rozegrał 29 spotkań na boiskach La Liga, zdobywając w nich cztery bramki. W zespole z Galicji, na podobnej zasadzie, występował również w trakcie sezonu 2013/14 (32 mecze i cztery gole). Podczas swojej dotychczasowej kariery piłkarz zaliczył również półroczny epizod w Interze Mediolan (17 meczów i dwa gole w Serie A).

W zespole Barcelony, której jest wychowankiem, na ligowych boiskach rozegrał tylko 56 spotkań, zdobywając osiem bramek.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 8 komentarzy

WarioR | 06.10.2020 08:09

Kolejne ciasteczko Barcelony. :)
Co chłop ma łeb do interesów. :)

hablador | 06.10.2020 09:12

@WarioR

Nie jest źle, w końcu nie dopłaciliśmy

Joker | 06.10.2020 12:34

Ja do tej pory nie rozumiem czemu temu chłopakowi po prostu nie dano prawdziwej szansy, przecież jak grał to grał zwykle dobrze, pamiętam tylko moment za Lucho, że grał wszystko i fajnie się prezentował, no ale potem kontuzja, Lucho odszedł i potem Rafinha już był co najwyżej gościem, który grał jak już nie było komu.

AndrewNight | 06.10.2020 13:59

No mistrzowie...
Po wypożyczeniu do Interu chcieli za niego chyba ponad 30 mln i Inter się nie zgodził a Barca nie chciała zejść z ceny. Minęły z 2 lata i cena spadła o 30 mln...
Podobne akcje były z Rakiticiem czy Turanem.
To wszystko wygląda jak sabotaż, celowe działanie na szkodę klubu przez zarząd i powinno być rozpatrywane jak niegospodarność na rzecz firmy którą zarzadzają. Za takie wałki powinien być jakiś audyt w Barcelonie bo przecież nie może tak sobie zarząd przyjść i oddać za darmo pół składu bez konsekwencji. Oczywiście wiadomo ze uciekają od wysokich pensji i są cięcia w klubie jednak trzeba na sprawę spojrzeć szerzej a nie tylko pod kątem pandemii i zobaczyć jak wielkie są kontrakty, jak drogo są kupowani piłkarze itd. To wszystko wygląda nie jak nieudolność lecz jak świadome działanie a zarząd jak koń trojanski wpuszczony by rozwalić klub od środka.
Dziekuje za uwagę...

kuba_psg | 06.10.2020 14:30

Szalone okienko w Paryżu. Najpierw klub pozwala odejść T.Silvie i Cavaniemu, potem okazuje się, że nie ma w ogóle pieniędzy na transfery :) A potem Leonardo za czapkę gruszek sprowadza Florenziego, Keana, Danilo Pereirę i Rafinhę. Wygląda na niezłe uzupełnienie składu, a może któryś z tej czwórki okaże się czymś więcej - w sumie Florenzi już się ładnie wkomponował, a Rafinha we Francji może też się odbuduje, bo talentu mu nie brak :)

Krax | 06.10.2020 15:09

Wydaje się, że Barca jest w bardzo złej kondycji finansowej, tylko tak można sobie tłumaczyć te wszystkie ruchy transferowe z klubu.

kuba_psg | 06.10.2020 18:59

"Wydaje się, że Barca jest w bardzo złej kondycji finansowej, tylko tak można sobie tłumaczyć te wszystkie ruchy transferowe z klubu."

Zazwyczaj jak ktoś robi prezenty każdemu w około, to znaczy, że jest w dobrej kondycji finansowej, ale może w Barcelonie jest inaczej :D ;)

Krax | 07.10.2020 10:02

kuba_psg

Teraz dałeś mi do myślenia... w zasadzie to jest logiczne :)transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy