REKLAMA
REKLAMA

Juventus czekają kłopoty z powodu COVID-19?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  07.10.2020 12:58
Juventus czekają kłopoty z powodu COVID-19?

Piłkarze Juventusu FC  |  fot. Grzegorz Wadja

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Juventus FC może w najbliższym czasie mieć spore problemy. Włoskie media donoszą, że na team z Piemontu może spaść grzywna, co ma być podyktowane tym, że aż siedmiu piłkarzy tego klubu opuściło ośrodek treningowy Starej Damy w Contnassa, gdzie turyńska drużyna była odizolowana po wykryciu dwóch pozytywnych wyników na COVID-19.

Juventus FC w trakcie minionego weekendu nie rozegrał swojego meczu ligowego z SSC Napoli. Spotkanie na razie jest nierozstrzygnięte, a decyzja w sprawie tego meczu ma zostać podjęta po dogłębnej analizie. W związku z tym nadal nie wiadomo, czy spotkanie zakończy się walkowerem na korzyść Biancoenrich, czy mecz zostanie po prostu przełożony. Tymczasem niepokojące wieści ujawnili przedstawiciele włoskich środków masowego przekazu.

Włoscy dziennikarze donoszą, że Gianluigi Buffon i Merih Demiral opuścili ośrodek treningowy Juve, gdzie drużyna była skoszarowana. Obaj zdecydowali się wrócić do swoich domów. Tymczasem pięciu zawodników Rodrigo Bentancur, Juan Cuadrado, Danilo, Paulo Dybala i Cristiano Ronaldo opuścili szeregi turyńskiej ekipy, dołączając do drużyn narodowych.

Piłkarze podjęli decyzję na własną odpowiedzialność


Włoskie media donoszą, że Juventus nie był w stanie powstrzymać zawodników przed opuszczeniem miejsca odosobnienia, przekonując, że decyzja zawodników miała charakter indywidualny.

Warto natomiast zaznaczyć, że jednym z tych zawodników, który pozostał w ośrodku Continassa, a otrzymał też powołanie do reprezentacji, jest Wojciech Szczęsny. Podopieczny Jerzego Brzęczka nie jest zresztą jedynym zawodnikiem, który pozostał w klubowym ośrodku treningowym, mimo że otrzymał powołanie do drużyny narodowej.

Wczoraj co prawda selekcjoner reprezentacji Włoch Roberto Mancini przekonywał, że dzisiaj na zgrupowanie reprezentacji mają dołączyć zawodnicy Juve, ale sprawa utkwiła w martwym punkcie. Zawodnicy będą mogli opuścić ośrodek treningowy Juventusu dopiero po tym, jak zakończą się wszelkie działania związane z protokołem medycznym.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 16 komentarzy

pochmurny | 07.10.2020 13:09

Natychmiast wystawić europejski nakaz aresztowania za tymi groźnymi przestępcami.
Szczęsny co za miękka faja.

_tripletta_ | 07.10.2020 13:19

Zaraz zaraz...czyli Juve chciało grać mecz z Napoli, a są na kwarantannie po tym jak się okazało, że ukryli przypadki koronawirusa w Juve?
Serio? Oni jeszcze domagają się walkowera na swoją korzyść?
Niezły cyrk.

Kokodzambo | 07.10.2020 13:25

Nie rozumiem. Zarabiają miliony euro rocznie, a ryzykują swoją karierę, bo...? Właśnie tego nie rozumiem. Tak samo, jak nie rozumiem Buffona beztrosko chodzącego bez maski.

JuventinoPoland | 07.10.2020 13:40

@_tripletta_

Juve niczego nie ukryło , a są na kwarantannie bo 2 pracowników miało covida

DonRoberto | 07.10.2020 13:45

Napoli już stworzyło precedens aby nie karać za takie przypadki - Mertens z żoną na kolacji w restauracji po wykryciu zakażenia u Zielińskiego.

Juventus niczego nie ukrył, zrobił wszystko dokładnie zgodnie z protokołem. Od razu zgłosił przypadki dwóch testów pozytywnych ludzi ze sztabu i przeszedł w tryb samoizolacji.

Italia00 | 07.10.2020 13:46

@_tripletta_

Na kwarantannie są pracownicy, a informacja o tym była podawana jeszcze przed meczem z Napoli. Jakby mecze miałyby być odwoływanie z powodu jakiś tam pracowników klubu. to by Serie A nie ruszyła nawet z pierwszą kolejką.

Co nie zmienia faktu, że Buffon i Demiral, jeśli to prawda, powinni dostać grzywnę dla zasady.

Untouchables | 07.10.2020 13:47

Jedno mnie tylko zastanawia, na c*** komuś teraz głupia nieważna liga narodów. Po co narażać kogokolwiek, wiadomo że takie zgrupowanie grupy ludzi z różnych stron świata to potencjalne ryzyko. Abstrac***ąc od tego czy wirus jest groźny czy nie. Tego sezonu nie dokończy żadna liga. Nie ma opcji. Paranoja będzie coraz większa. Wojtek zaś zachował się odpowiedzialnie. Nasz magik taktyki miał wirusa, nie ma sensu ryzykować..

Italia00 | 07.10.2020 13:48

Dyrektor Departamentu Prewencji w turyńskim ASL, Roberto Testi, w rozmowie z dziennikarzami stwierdził: “Klub sam zasygnalizował nam, że niektórzy piłkarze opuścili miejsce izolacji. Dlatego też powiadomiliśmy kompetentne organy, w tym przypadku prokuraturę, o tym co zaszło“

Warto doczytać cokolwiek, zanim znów się zacznie krytykować.

AdrianoJuve | 07.10.2020 14:00

_tripletta_@
Oddaj kasę za edukacje xd Dawno już chyba nikt nie zaliczył takiej wtopy z czytania ze zrozumieniem.


Untouchables@

Dokładnie, z jednej strony drużyna ma być skoszarowana w jednym miejscu nawet jeżeli na covid zachorowała Pani z sekretariatu a z drugiej maja jeździć na reprezentację. Logiki w tym brak.

BOYSSAN | 07.10.2020 14:08

Szczesny nie przepada za Brzeczkiem to dla niego taka kwarantanna to miód na serce :)

xxBANGxx | 07.10.2020 14:45

No i wszystko. tripletta wyjaśniony, jak zawsze, heh. User działający na zasadzie - nie wiem, ale się wypowiem, bo w sumie to jestem hejterem Juventusu. :DDD

_tripletta_ | 07.10.2020 15:06

Dziękuję chłopakom za wyjaśnienie tematu.
A na pozostałych idiotów nie ma co uwagi zwracać. Zwykłe trole :)

xxBANGxx | 07.10.2020 20:59

_tripletta_ | 07.10.2020 13:19
ukryli przypadki koronawirusa w Juve?
Serio? Oni jeszcze domagają się walkowera na swoją korzyść?
Niezły cyrk.

Masz rację. Wypowiedziałeś się jak postronny kibic. Hue hue.
Dobrze, że zostałeś wyjaśniony, a przy okazji kibice Juve zachowali poziom.

MateuszDabrowsk | 07.10.2020 21:19

Nie podoba mi się wszystko co jest związane z covidem. Mam nieodparte wrażenie że w listopadzie będzie już sezon zawieszony.
@xxbangxx
Widzę że nadal robisz za naczelnego błazna na tym portalu. Nic się nie zmienilo w tym temacie.

Monochromatyczn | 07.10.2020 22:21

Panowie redaktorzy, wiem, że to pod tych mniej rozgarniętych i łatwo zapalnych jak ten z drugiego komentarza, ale po prostu nie róbcie nagłówków jak fakt i pudelek do takich g*wnianych newsów jak ten lub poprzedni o Ronaldo...

xxBANGxx | 07.10.2020 22:47

Dąbrowska
No, no. To poleciałeś na grubo. TOP3 najgorszych userów w formie. :Dtransfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy