REKLAMA
REKLAMA

Media: Napoli nie zgodzi się na walkower dla Juve

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Corriere dello Sport  |  11.10.2020 10:49
Media: Napoli nie zgodzi się na walkower dla Juve

Piłkarze SSC Napoli  |  fot. PressFocus

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
SSC Napoli nie zamierza godzić się z ewentualnymi konsekwencjami braku rozegrania meczu z Juventusem FC w dniu 4 października, przekonując, że była to decyzja niezależna od klubu. Przedstawiciele ekipy z Kampanii otrzymali rzekomy nakaz opuszczania Neapolu przez lokalne władze, stąd do skutku nie mogło dojść starcie teamu z południa Włoch z mistrzami Serie A.

SSC Napoli nie pojawiło się w Turynie, aby rozegrać mecz w ramach trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy. O ile Azzurri nie pojawili się na Allianz Stadium, to Juventus zrobił wszystko, aby spotkanie mogło zostać rozegrane w ustalonym terminie, działając zgodnie z ustaleniami obowiązującego w Serie A protokołu medycznego.

W związku z powyższym podopieczni Andrea Pirlo tradycyjnie pojawił się na terenie stadionu na mniej więcej dwie godziny przez zaplanowanym startem spotkania. Piłkarze zapoznali się z murawą, przedstawiciele klubowych mediów ujawnili wyjściowy skład Bianconerich na mecz. Turyński team czekał nawet regulaminowe 45 minut na rywala, ale bez skutku.

Sądny tydzień dla Juve i Napoli


Juventus starał się zatem dostosować do ustalonych wytycznych, aby ubiegać się o walkower, za to, że na jego stadionie nie pojawił się rywal. Werdykt w sprawie ma zostać jednak ogłoszony w przyszłym tygodniu. Na dzisiaj sytuacja wygląda tak, że do najbliższego piątku team z Kampanii jest w trakcie przechodzenia izolacji przed kolejnym wielkim meczem z Atalantą BC.

Hit w ramach czwartej serii gier ligi włoskiej zaplanowany jest na 17 października na godzinę 15:00. Bogini z Bergamo powalczy o swoje czwarte zwycięstwo w trakcie kampanii 2020/2021. Z kolei piłkarze Napoli mają nadzieję na trzeci triumf w tym sezonie.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 10 komentarzy

JuventinoPoland | 11.10.2020 10:53

Ale to nie Napoli tu decyduje

MrGhost | 11.10.2020 11:04

Napoli to się może nie zgodzić. Co ten ADL

urool | 11.10.2020 11:12

Wyjdą dwa pozytywne u Napoli i nie odbędzie się mecz z Atalantą. Napoli na pewno się na to nie zgodzi :D

xxBANGxx | 11.10.2020 11:13

Napoli może się nie godzić, ale kogo to obchodzi.
Napoli jest same sobie winne. ADL robi tam straszny syf.

pochmurny | 11.10.2020 11:55

Wyraźnie widać, że sędziowie się miotają. Z jednej strony, jak tu karać za walkę (choćby naciąganą) z rozprzestrzenianiem się 'strasznego' wirusa. Ale jeśli kary punktowej nie będzie to reszta drużyn może podążyć tym śladem i sezon zostanie sparaliżowany,a nawet przerwany - na to też na razie nie ma zgody. Ciekawe, ciekawe.

DMFJtoJestTo | 11.10.2020 14:51

Jestem coraz bardziej przekonany że Aurelio De Laurentiis to mafioso inaczej nazwać go nie mogę do tego mafioso ale frajerowaty bo zarzucał Juventusowi zawsze a jak widać robi co mu się podoba w Serie A jak i Neapolu wór na łeb i do lasu z nim drugi Vega tylko 10x potężniejszy.

Fan_Tulipan | 11.10.2020 15:34

Jak zadecydują władze ligowe tak będzie. Kwestia interpretacji niestety nie do końca spójnych przepisów i zasad (... najlepszy przykład może stanowić fakt choćby różnej interpretacji takich samych przepisów piłkarskich odnośnie zagrania ręką w polu karnym).
Jest nacisk, przyzwolenie i chęć zdecydowanej większości ukarania Napoli. Jednakże gdyby sprawa była oczywista to walkower byłby już dawno.

Napoli znalazło się między młotem a kowadłem. Od ligi usłyszało, że ma grać, a od lokalnego urzędu ds. zdrowia (Azienda Sanitaria Locale), że jeśli pojedzie do Turynu na mecz i przerwie kwarantannę, złamie prawo. I tak źle, i tak niedobrze.
Napoli przy niekorzystnej decyzji będzie się odwoływać ale obawiam się, że to będzie walka z wiatrakami, a na rozstrzygnięcie przy wyczerpaniu całej ścieżki odwoławczej końca sezonu nie wystarczy.

PS.
Do administratorów seriea.pl
Czy możecie Państwo usunąć konto @Fan_Tulipan2IQ utworzone: 10 października 2020 10:18. Co prawda nick różni się od mojego ale wiadomo o co chodzi pseudoużytkownikowi, który ten profil założył...
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Deyna1947 | 11.10.2020 17:39

Śmieciarze z południa powinni zostać przykładnie ukarani walkowerem,nie powinno być pobłażania dla brudasów.

dalmare | 11.10.2020 17:56

Fan_Tulipan | 11.10.2020 15:34 "...Napoli przy niekorzystnej decyzji będzie się odwoływać ale obawiam się, że to będzie walka z wiatrakami..."-

-  To nie będzie walka z wiatakami.
Ów nowy przepis Lega Calcio nakładający walkower za niestawienie się na mecz przy liczbie 13 zdrowych, to dodatek do regulaminu Uefa uchwalony 2.pażdz. na 2-dniowej nadzwyczajnej radzie Lega zwołanej dla przypadku Genoa-Torino, gdy Genoa miała 15 zakażonych zawodników.
Celem uchwalenia tego Załącznika było zabezpieczenie  się przed powtórzeniami precedensu zawieszenia Genoa-Torino.
Załącznik ów zaczyna się od prawnych sformułowań podporządkowujących ów akt Legi prawu nadrzędnemu: "fatti salvi eventuali provvedimenti delle Autorità statali o locali"
( "z poszanowaniem ewentualnych środków podjętych przez Organy państwowe i lokalne").

Tekst owego Załącznika o karze walkowera za niewypełnienie obowiązku gry przy 13 zdrowych można przeczytać na stronie Lega Calcio, lub np tutaj:
calcioatalanta.it/2020/10/02/seri e-a-le-regole-sul-coronavirus-aggio rnate-su-tutte-quella-del-13/
---
Imo przepis jest haniebny i potencjalnie fałszuje rozgrywki gdyż zezwala drużynie na odroczenie meczu przy 10 zakażonych  j e d e n  raz w sezonie (Genoa ma ich nadal znacznie więcej).
Min Sportu ma szersze spojrzenie i w poniedziałkowym wywiadzie (link pod newsem "Spotkanie na szczycie...") radzi mieć plan zastępczy w postaci play offów.

Monochromatyczn | 12.10.2020 09:25

Niczego innego nie spodziewałbym się po tych De Lolentisach. Jak dla mnie można zagrać ten mecz w innym terminie, ale nie trzy dni przed meczem z Interem (!) i pod warunkiem odebrania >3 punktów tym wiecznym wywrotowcom, aby niemożliwe było odrobienie straty na boisku.

Decyzja musi zapaść przed derbami Mediolanu i piłka po stronie Interu, zobaczymy kogo poprą w tym sporze sami stojąc w obliczu podwójnych standardów.transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy