REKLAMA
REKLAMA

Juventus - Napoli: Jutro werdykt ws. meczu

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  13.10.2020 14:59
Juventus - Napoli: Jutro werdykt ws. meczu

Piłkarze Juventusu  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Mecz z udziałem Juventusu i SSC Napoli w ramach trzeciej kolejki włoskiej ekstraklasy nie odbył się w niedzielę 4 października, gdyż z powodu wzrostu zakażeń w klubie z Kampanii lokalne władze miały wyrazić zalecenie, aby podopieczni Gennaro Gattuso nie opuszczali Neapolu. Stara Dama spodziewa się w każdym razie, że ostatecznie spotkanie zostanie zweryfikowane jako walkower na jej korzyść. Jutro ma być przedstawiony werdykt w sprawie.

Juventus ma prawo oczekiwać tego, że mecz zostanie zweryfikowany na jego korzyść, gdyż w teorii zrobił wszystko, co w jego mocy, aby mecz się odbył. Mistrzowie Włoch dostosowali się jednocześnie do protokołu medycznego, który został sporządzony.

Okazuje się jednak, że Napoli też słusznie doszukuję się swoich racji, gdyż oficjalnie nie było wolą tej ekipy zostać w stolicy Kampanii. Decyzja w tej kwestii została podjęta przez lokalne władze, które nieprzychylnie podchodziły do tematu opuszczania Neapolu przez kogokolwiek w tamtym czasie.

W związku z powyższym przedstawiciele Azzurrich mają mocne argumenty, aby u uniknąć walkowera za to, że nie pojawili się w Turynie na mecz z Juve, a co za tym idzie, spotkanie mogłoby zostać przełożone na inny termin.

Kłopot w tym, że kalendarz spotkań jest wypełniony maksymalnie dla obu ekip przynajmniej do końca roku, na co wpływ ma fakt, że oba zespoły oprócz gry w Serie A i Coppa Italia występują też w europejskich pucharach.

W środę w każdym razie wszystko ma stać się jasne w sprawie meczu Juventus - SSC Napoli.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

Cisek666 | 13.10.2020 15:12

Jeśli juve nie przyznają walkoweru (nad czym ubolewam bardzo) to będzie precedens z którego z pewnością skorzysta wiele kolejnych drużyn, które będą miał chorych na covid. Teraz np. Taki inter ma chorych 6 zawodników i stwierdzi, że może być problem w derbach i kolejnych meczach bez tych zawodników i cyk.... Pisemko z sanepidu i meczyki przełożone.

BOYSSAN | 13.10.2020 15:15

z pkt widzenia kibica walkower dla Juve oczywisty, z pkt widzenia prawnego ta sytuacja jutro sie napewno nie zakonczy. Napoli to wiecej niz pewne bedzie odwolywac sie do wyzszych instancji.

GrandeJuve | 13.10.2020 16:41

Cristiano Ronaldo ma koronawirus, może przełóżmy w sobotę mecz Crotone-Juve ?

urool | 13.10.2020 17:12

up. Też tak myślę, telefonik do sanepidu i mamy

Meryl72 | 13.10.2020 17:12

Ewentualna decyzja o przełożeniu tego meczu i braku kary dla ekipy De Laurentiisa będzie równoznaczna z zakończeniem rozgrywek oraz poważnym ciosem w finanse klubów.

xxBANGxx | 13.10.2020 20:08

Tu musi być walkower, nie ma innego rozwiązania.

andi | 13.10.2020 20:42

Jeśli lokalne władze, tylko nieprzychylnie podchodziły do tematu opuszczania Neapolu, tzn. zalecały a nie nakazywały jego opuszczania, to w takim wypadku musi być walkower. Jeśli to był natomiast nakaz to sprawa jest trudna, i tak jak pisze
Meryl72 albo koniec rozgrywek albo ewentualnie modyfikacja protokołu.transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy