Duda ratuje Koeln od kolejnej porażki

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Gracze FC Koeln (w ramach potyczki Bundesligi) zremisowali z piłkarzami Eintrachtu Frankfurt 1:1 (0:1). Goście objęli prowadzenie po trafieniu An. Silvy. Wyrównał Duda – były piłkarz Legii wykorzystał akcję Ehizibue i zapewnił swojej ekipie pierwsze oczko w tym sezonie. Goście mają tych punktów osiem – jak na razie są bez ani jednej przegranej.

W zdecydowanie lepszych humorach przystępowali do tej potyczki goście. Piłkarze Orłów w trzech potyczkach zdobyli bowiem siedem punktów. Natomiast gospodarze dzisiejszego starcia jak na razie zanotowali same porażki.

Co działo się w tym spotkaniu? Na pierwszego gola w tej konfrontacji czekaliśmy do doliczonego czasu gry do pierwszej połowy. Wtedy to bramkę z karnego zdobył An. Silva. Golkiper Kozłów co prawda wyczuł jego intencje, ale strzał był zbyt precyzyjny.

W 52. minucie mieliśmy 1:1. Fantastycznie na skrzydle zachował się Ehizibue, który najpierw minął rywala, a potem precyzyjnie dośrodkował. Akcję zakończył znany m.in. z polskich boisk Duda.

W 63. minucie mogło być 2:1 dla gospodarzy. Kolejną sytuację miał Duda, ale tym razem na wysokości zadania stanął golkiper Eintrachtu.

Kwadrans potem podopieczni Gisdola stanęli przed kolejną okazją. Tym razem szalę na stronę Koeln mógł przechylić Jakobs, lecz dobrze interweniował Trapp.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i oba kluby zdobyły po jednym oczku.