Drągowski królem wieczoru we Florencji

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  25.01.2020 19:57

Bartłomiej Drągowski  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
W drugim dzisiejszym starciu 21. kolejki włoskiej ekstraklasy ACF Fiorentina zremisowała z Genoą CFC 0:0. Całe zawody w bramce gospodarzy zaliczył Bartłomiej Drągowski. Z kolei u gości w 89. minucie na boisku zameldował się Filip Jagiełło.

Ekipę z Ligurii nękać w ofensywie mieli Federico Chiesa i Patrick Cutrone. Tymczasem czerwona latarnie rozgrywek liczyła na doświadczenie Gorana Pandeva.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce już w 11. minucie, gdy Nikola Milenković strzałem głową starał się pokonać bramkarza Rossoblu, ale Mattia Perin stanął na wysokości zadania, nie dając się zaskoczyć rywalowi.

Tymczasem w 16. minucie Genoa powinna objąć prowadzenie, gdy rzut karny egzekwował  Domenico Criscito. Polak Drągowski wyczuł jednak intencje strzelca, broniąc jego strzał. Tym samym do przerwy było 0:0.

Tymczasem w 72. minucie niezłym uderzeniem z dystansu wyróżnił się Valentin Eysseric, ale kolejną świetną interwencją popisał się Włoch Perin. Golkiper Grifonów jeszcze raz zaprezentował swoje nieprzeciętne umiejętności w 79. minucie, ratując swój team przed stratą bramki po próbie reprezentanta Włoch w osobie Chiesy.

Do końca zawodów wynik już nie zmienił. Tym samym starcie na Stadio Artemio Franchi zakończyło się podziałem punktów. Dla teamu z Florencji byk to siódmy, a dla Genoi szósty remis w tej kampanii. W kolejnej serii gier Viola zagra w delegacji z Juventusem FC, a genueńczycy w Bergamo zagrają z Atalantą BC.

ACF Fiorentina - Genoa CFC 0:0