Lecce rozbiło Torino

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  02.02.2020 19:55

Walter Mazzarri  |  fot. Sport Pictures

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
US Lecce w spotkaniu 22. kolejki włoskiej ekstraklasy pokonało na swoim stadionie 4:0 Torino FC. Dzięki tej wygranej beniaminek Serie A odskoczył nieco od strefy spadkowej, mając obecnie trzy przewagi nad Genoą CFC.

Bój na Stadio Comunale Via del Mare mógł zdecydować o przyszłości Waltera Mazzarriego na stanowisku szkoleniowca teamu z Piemontu. Torino przystępowało do swojego niedzielnego boju po dwóch z rzędu ligowych porażkach i przegranym starciu z AC Milanem. Gospodarze nie wygrali od 4 grudnia minionego roku.

Wynik spotkania został otwarty błyskawicznie, bo już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Alessando Deiola, wykorzystując podanie Riccardo Saponary. Na jednym trafieniu Lecce nie poprzestało, bo w 19. minucie prowadzenie Salentinich podwyższył Antonin Barak.

Jeszcze w pierwszej połowie losy rywalizacji mogły zostać rozstrzygnięte, ale świetną interwencją popisał się Salvatore Sirigu. Tym samym do przerwy podopieczni Fabio Liveraniego prowadzili różnicą dwóch goli, będąc blisko swojego czwartego zwycięstwa w sezonie.

Po zmianie stron Lecce dołożyło jeszcze dwa gole. Najpierw w 64. minucie ładnym golem sprzed pola karnego popisał się Filippo Falco. Z kolei w 78. minucie rzut karny wykorzystał Gianluca Lapadula. Dzięki temu ekipa z Apulli wygrała swoje spotkanie 4:0.

US Lecce - Torino FC 4:0 (2:0)

1:0 Deiola 11'