Real Madryt poległ w Walencji!

dodał: maaarcin  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.02.2020 22:51

Sergio Ramos  |  fot. Grzegorz Wajda

Sprawdź nasz ranking legalnych bukmacherów
Sensacją zakończyła się sobotnia rywalizacja w 25. kolejce La Liga. Drugiej porażki w tym sezonie doznał Real Madryt, który na wyjeździe uległ 0:1 Levante. Tym samym Królewscy stracili pierwsze miejsce w ligowej tabeli na rzecz Barcelony.

Inicjatywa od pierwszej minuty należała do podopiecznych Zinedine'a Zidane'a, który pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli w 11. minucie. Z obroną uderzenia Benzemy nie miał jednak problemów Aitor Fernandez.

Bramkarz gospodarzy popełnił błąd w 17. minucie po rzucie rożnym i bliski jego wykorzystania był Casemiro. Piłka po uderzeniu głową Brazylijczyka nieznacznie jednak minęła bramkę.

Na kolejny godny odnotowania strzał trzeba było poczekać do 43. minuty. Wówczas na uderzenie z dystansu zdecydował się Luka Modrić, ale golkiper Levante nie dał się zaskoczyć i sparował je na rzut rożny.

Druga połowa mogła rozpocząć się dobrze dla Levante, ale trzy minuty po wznowieniu gry niecelnie uderzył Enis Bardhi. W 53. minucie na prowadzenie powinien wyjść natomiast Real. Po długim podaniu z głębi pola, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Eden Hazard, ale nie najlepiej opanował piłkę i naciskany przez wracających obrońców nie zdołał trafić do siatki.

Królewscy nie potrafili znaleźć sposobu na objęcie prowadzenia, znaleźli go natomiast piłkarze Levante, którzy w 79. minucie zaskoczyli defensywę faworyzowanych gości. Po długim podaniu Nikoli Vukcevicia z głębi pola, na uderzenie z lewej strony pola karnego zdecydował się Jose Luis Morales, czym kompletnie zaskoczył Courtois.

Do końca spotkania Levante skutecznie broniło już dostępu do własnej bramki i sensacja stała się faktem.

UD Levante - Real Madryt 1:0 (0:0)

1:0 Morales 79'

Levante - Marti
Real - Ramos, Casemiro

Levante: Aitor Fernandez – Miramon, Postigo, Bruno Gonzalez, Tono – Morales (83' Martinez), Campana, Vukcevic, Bardhi – Marti (70' Melero), Mayoral (90' Leon).

Real: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modrić (84' Valverde), Casemiro, Kroos – Isco (75' Vazquez), Benzema, Hazard (69' Vinicius Junior).

Komentarze | 13 komentarzy

Ronaldo324 | 22.02.2020 22:54

O ku*wa no comment. Te miernoty lubią oglądać plecy Barcelony i to się chyba nigdy nie zmieni. Bycie liderem przez 3 kolejki to chyba maks dla nich. Graj dobrze pół sezonu żeby potem zremisować u siebie z zespołem walczącym o utrzymanie a potem przegrać z 13 siłą ligi i podchodzić do GD z dwoma oczkami straty :) Na deserek kolejna kontuzja Hazarda. Wszystko wraca na swoje miejsce.

mLaudrup | 22.02.2020 22:58

No to mamy formę przed El Clasico, znowu będzie w ryj od Barcy na Bernabeeu, czyli po staremu. Jeszcze uraz Hazarda, nie wiadomo jak groźny. Brakuje napastnika, Benzemie madrycka prasa wróżyła już pichichi, a tutaj Messi jednym mecz ustawił Francuza w szeregu.
Jak słyszę najlepsza dziewiątka na świecie pod jego adresem, to mnie śmiech ogarnia. Valverde wpuszczony zbyt późno.

Mucha52 | 22.02.2020 23:00

Barcelona ma największe problemy od ponad dekady ale i tak prowadzi w tabeli lol

Yahiko | 22.02.2020 23:03

hablador no nieźle :D

Myśle, że to barwy levante mogły mieć tutaj swój wpływ :). Real przeważał, ale wyjątkowo brak skuteczności w ataku zadecydował. Jestem ciekawy jak Barcelona przygotuje swoją słabą w tym sezonie defensywę na GD.

hablador | 22.02.2020 23:06

Włączyłem Real na 2 połowę, wiedząc, że jest remis i planowałem pooglądać do 1 bramki Królewskich, ale ta jakoś nie odchodziła. A gdy Levante zaczęło śmielej atakować, siedziałem przed ekranem jak zahipnotyzowany.

Jednak to jaką bramkę strzelił Morales przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Nie do końca rozumiem reakcję Courtois, który zamiast wyciągnąć ręce zaczął je kurczyć. Dlaczego?

W 2 połowie ataki Realu były schematyczne i obrońcy Levante bez problemu sobie z nimi radzili.

Nie wiem czy to oszczędzanie przed LM, czy jakaś zniżka formy, ale dziś wcale bym nie był tak pewny Realu przed meczem z City jak 2-3 tygodnie temu. Upatrywałem w Królewskich lekkiego faworyta. Nie mówiąc o meczu z Barcą, która ma ma już 2 punkty przewagi w tabeli. Kto by pomyślał przed meczami zeszłego weekendu? Świetny wieczór dla kibiców Barcy.

@Yahiko

Może ktoś zacznie moje przewidywania przedmeczowe traktować poważnie...

Threex | 22.02.2020 23:07

Oglądałem ostatnie 30min i to było najgorsze 30min Realu jakie widziałem od niewiem kiedy. Żal.
Jeśli ZZ mówi że na teraz zaplanowali zwyżkę formy to ja wolę żeby Real był bez formy jeszcze kilka kolejek temu.
Oby Hazard nie miał nic poważnego....

George_Best | 22.02.2020 23:17

Bez złośliwości, ale Hazard w Realu to podobne nieporozumienie jak Dembele w Barcelonie. Może nawet większe, bo po nim się spodziewano, że w jakimś stopniu zastąpi CR7

DiffretAngle | 22.02.2020 23:17

Aktualnie w wyścigu kulawych żółwi, mniejszą ilość upadków zaliczył ten w bordowo-granatowe paski na skorupie. Na bieżąco będziemy państwa informować o tym fascynującym maratonie, w którym zawodnicy już na początku odgryźli sobie po kończynie :P

DiffretAngle | 22.02.2020 23:21

Ach, w tradycyjnej solówce dwóch głównych żółwi w białej kapuście, obstawiam 1:1 - oba gady mają problem z kąsaniem (bordowo granatowy - ciut mniej), a skorupy mają mocno spękane (biały trochę mniej). Do boju.

Ermac | 22.02.2020 23:22

Dziwna sytuacja, Jovic z Hazardem mają razem tyle bramek co nasz Lenglet. :)

W Serba nie wierzę, ale Hazard odpali, tutaj są takie pokłady jakości, że nie mam co do tego wątpliwości.

Joker | 22.02.2020 23:47

Wielki powrót el Comandante :) wspaniały gol, choć Courtois po lepszej passie znowu zapomniał, że może bronić rękami :)

Real ma ewidentny problem ze skutecznością, bo gra nie wygląda jakoś źle, mieli dziś przynajmniej 2-3 takie sety na 1:0, że coś musi z tego wpaść. Także o ile w Barcie zgrzyta defensywa, to w Realu zawodzi wykończenie, a więc może być dość osobliwy popis nieudolności za tydzień w wykonaniu topowych klubów świata, hehe :) na zasadzie kto kogo :)

Ja jednak przed Clasico jestem względnym optymistą, bo raz że dziś Messi się obudził pod względem skuteczności, dwa to Real będzie pod presją, bo do meczu przystąpi z 2 pkt straty i dla Barcy nawet remis będzie dobrym wynikiem, a trzy Barca jednak w ostatnich latach zdecydowanie lepiej gra z Realem na Bernabeu niż u siebie.

I jeszcze jedna mała rzecz, a cieszy. Barcelona w tej kolejce wyprzedziła Real w liczbie zdobytych goli w historii La Liga, i co ciekawe zrobiła to poraz pierwszy gdyż od początku istnienia ligi w tej klasyfikacji prowadził Real :) tyle lat na to czekaliśmy, hehe :)