Tylko remis Milanu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: goal.pl  |  31.03.2012 20:02
W pierwszym meczu 30. kolejki Serie A Catania Calcio zremisowała na własnym boisku z liderem tabeli, Milanem. Prowadzenie gościom dał w pierwszej połowie Robinho, w drugiej części gry do wyrównania doprowadził natomiast Spolli.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie ze sporym animuszem. Efekt w postaci pierwszej sytuacji bramkowej przyniosło to już cztery minuty po pierwszym gwizdku arbitra. Z piłką w polu karnym Milanu znalazł się wówczas Bergessio, ale piłka powędrowała obok słupka. Kilka chwil później pierwszą bardzo groźną akcję wyprowadził także Milan. W sytuacji sam na sam z golkiperem rywali znalazł się Urby Emanuelson, ale Carrizo zachował się bardzo dobrze i uchronił swój zespół przed utratą bramki. Na początku drugiego kwadransa gry okazję do zdobycia gola miał natomiast Zlatan Ibrahimović, ale bramkarz Catanii znów nie dał się pokonać.

W pierwszej połowie spotkania zdecydowanie najgroźniejszą postacią w szeregach Catanii był Bergessio, który w 21. minucie spotkania mógł dać swojemu zespołowi prowadzenie, ostatecznie piłka po jego uderzeniu przeszła jednak nad poprzeczką. Trzynaście minut później powody do radości mieli natomiast mediolańczycy. Po ładnej dwójkowej akcji między Ibrahimoviciem i Robinho ten drugi dał gościom prowadzenie. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy znakomitą okazję do wyrównania miał natomiast Gomez, ale ostatecznie trafił jedynie w poprzeczkę i na przerwę to Milan schodził przy jednobramkowym prowadzeniu.

Już dwie minuty po wznowieniu gry piłka zatrzepotała w siatce bramki Milanu po strzale Gomeza. Radość gospodarzy okazała się jednak przedwczesna, gdyż sędzia dopatrzył się pozycji spalonej napastnika gospodarzy i bramki nie uznał. Kolejne uderzenia graczy Catanii były natomiast niecelne. w 57. minucie spotkania gospodarze dopięli wreszcie swego i doprowadzili do remisu. Po zgraniu piłki przez Legrottaglie tuż przed bramką rywali znalazł się Spolli i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce, uszczęśliwiając zgromadzonych na stadionie kibiców.

Osiem minut później bardzo bliski zdobycia gola był Robinho. Brazylijczyk zdołał nawet minąć bramkarza rywali, ale futbolówkę wybił ostatecznie jeden z ustawionych na linii bramkowej obrońców. W 76. minucie spotkania Carrizo znakomicie interweniował natomiast po uderzeniu Mexesa. Gospodarze nie zamierzali jednak biernie przyglądać się atakom rywali i sami przystąpili do ofensywy. Wolej Lodiego był minimalnie niecelny. W końcówce dwie świetne szanse do zapewnienia swojemu zespołowi zwycięstwa miał Ibrahimović, ale najpierw nieudanie lobował Carrizo, a po chwili bramkarz rywali powstrzymał go w sytuacji sam na sam i mecz zakończył się ostatecznie remisem 1:1.

(Maciej Pietrasik)

Catania Calcio - AC Milan 1:1 (0:1)
0:1 Robinho 34'
1:1 Spolli 57'

RELACJA MINUTA PO MINUCIE:

KONIEC

90 min - Piłka meczowa Ibrakadabry! Szwed znalazł się przed golkiperem Catanii i górą Carrizo!

89 min - Ibrahimovic lobuje, ale broni bramkarz Catanii, Carrizo

87 min - Legrottaglie poszukał swojego piątego gola w sezonie, ale jego główka poszybowała nad poprzeczką

80 min - Ibrahimovic z boku pola karnego uderzył po długim rogu z ostrego kąta, ale piłka nie zmierzała nawet w światło bramki

79 min - Lodi zza pola karnego, z woleja, ale tuż obok słupka

76 min - Mexes główkował i bardzo dobra interwencja bramkarza gospodarzy

69 min - Ibrahimovic wbiega w pole karne tuż przy linii bramkowej, ale ostatecznie trzej zawodnicy Catanii zatrzymali Szweda

68 min - Znowu Almiron wpuszczony na połowę Milanu, kilkudziesięciometrowy rajd i słabe uderzenie

67 min - Almiron uderza i znowu ponad bramką

65 min - Robinho wychodzi sam na sam z bramkarzem, mija go i uderza do bramki, w której ustawili się trzej gracze Catanii. Dopiero trzeci wybił ją z linii bramkowej, jednak niepewność pozostaje

64 min - Bardzo mocno uderzał Almiron, ale nad bramką

57 min - Remis na Sycylii! Rzut rożny, dośrodkowanie Gomeza, Legrottaglie podbija piłkę na drugi metr, a tam Spolli bez problemu pakuje futbolówkę w siatce!

55 min - Bardzo dobrze rozpoczęła drugą połowę Catania. Teraz uderzenie zza pola karnego, tuż obok bramki

52 min - Bregessio z rzutu wolnego, tuż obok brami

50 min - Homez wzdłuż pola karnego do Barrientosa, ale strzał tego drugiego blokuje Antonini

47 min - Gol dla Catanii, ale sędzia nie uznał trafienia Alejandro Gomeza, gdyż widział tam spalonego

46 min - Druga połowa rozpoczęta

PRZERWA

45 min - Sędzia doliczył dwie minuty.

38 min - Catania bliska doprowadzenia do wyrównania. Po potężnym strzale Gomeza zza pola karnego piłka trafiła w poprzeczkę.

34 min - Goool dla Milanu! Po bardzo ładnej akcji i wymianie piłki między Ibrahimoviciem i Robinho, do siatki trafił Brazylijczyk.

32 min - Od dobrych kilku minut na boisku dzieje się niewiele. Żadna z drużyn nie potrafi stworzyć sobie klarownej okazji do zdobycia bramki.

21 min - Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, do piłki najwyżej w polu karnym wyskoczył Bergessio, ale główkował nad poprzeczką.

17 min - Kolejne okazja dla Milanu. Po długim podaniu Ambrosiniego w pole karne, Ibrahimović opanował piłkę, ale jego strzał z bliska wybronił bramkarz Catanii.

8 min - Przed szansą stanął Emanuelson, ale nie zdołał pokonać Carizzo w sytuacji sam na sam. Tylko rzut rożny dla Milanu.

7 min - Catania rozpoczęła spotkanie bardzo odważnie. Milan na razie bez groźnej sytuacji.

4 min - Bardzo dobra okazja dla Catanii. Z piłkę w pole karne wpadł Bergessio, ale z jego prawej strony uderzył niecelnie.

1 min - Spotkanie rozpoczęte.

(Tomasz Lubczyński)

Catania: Carrizo - Motta, Legrottaglie, Spolli, Marchese - Izco, Lodi, Almiron - Gomez, Bergessio, Barrientos

Milan: Abbiati - Abate, Bonera, Mexes, Antonini - Aquilani, Ambrosini, Nocerino - Emanuelson - Robinho, Ibrahimović

sędzia: Bergonzi