Pierwszoligowy raport: piątek i sobota

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  19.09.2015 21:02
W jedynym piątkowym spotkaniu dziewiątej kolejki I ligi GKS Bełchatów podzielił się punktami z Arką Gdynia. W czterech sobotnich meczach padło aż 15 bramek, a trzy punkty na swoim koncie zapisały drużyny Rozwoju Katowice, Olimpii Grudziądz i Miedzi Legnica.

Piątkowy mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, albowiem już w 11. minucie drogę do siatki rywala znaleźli Brunatni. Prostopadłe podanie posłał Stanisławski, a w sytuacji sam na sam z Jałochą górą okazał się Demianiuk. Prowadzenie GKS-u utrzymywało się bardzo długo, bo aż do czwartej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy to skutecznym egzekutorem rzutu wolnego okazał się Nalepa, który zapewnił arkowcom jeden punkt.

Sobota okazała się szczęśliwym dniem dla zespołów z dołu tabeli - swoje mecze wygrały bowiem trzy z czterech najsłabszych drużyn przed tą serią. W Katowicach pasmo pięciu kolejnych porażek przerwał Rozwój, który niespodziewanie pokonał rozpędzoną Wisłę Płock. Gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie, kiedy to rzut karny po faulu Rogalskiego na bramkę zamienił Winiarczyk. Sytuacja Nafciarzy pogorszyła się jeszcze w 43. minucie, gdy drugą żółtą kartką ukarany został Łuczak. Po zmianie stron drugiego gola zdobyli gospodarze - w 58. minucie centrę Tkocza wykończył Kun. Końcówka należała do płocczan - najpierw w 76. minucie straty zmniejszył Lebedyński, a trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry stan personalny się wyrównał, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Menzel. Wiślacy nie byli jednak w stanie doprowadzić do wyrównania i trzy punkty zostały w stolicy Górnego Śląska.

Pięć bramek obejrzeli kibice zgromadzeni na stadionie w Legnicy, gdzie Miedź rozbiła beniaminka z Kluczborka. Gospodarze strzelanie rozpoczęli szybko, bowiem już w drugiej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wynik celną główką otworzył Bartczak. Legniczanie drugiego gola dołożyli dziewięć minut przed przerwą, kiedy to akcję Łobodzińskiego wykończył Barreno. Na kolejną dawkę emocji trzeba było czekać do ostatniego kwadransa - najpierw za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Deja, dwie minuty później strzał Niziołka dobił Kowalczyk, zmniejszając straty beniaminka. W ostatnich dziesięciu minutach trafiali już jednak tylko gospodarze - w 81. minucie ze świetnej asysty Łobodzińskiego skorzystał Garguła, a sześć minut później po kolejnym genialnym podaniu Łobodzińskiego wynik ustalił Labukas.

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła Olimpia Grudziądz, która po trzech kolejnych porażkach ograła skromnie GKS Katowice. Decydująca o losach spotkaniach akcja rozegrała się w 37. minucie, kiedy to po strzale Kurowskiego z 20 metrów, piłka odbiła się od defensora z Katowic i trafiła do siatki obok zmylonego Dobrolińskiego. Grudziądzanie po raz drugi w tym sezonie zgarnęli komplet punktów, natomiast dla GKS-u była to już szósta porażka w trwającej kampanii.

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie dziś w Nowym Sączu piłkarze Sandecji i Zagłębia Sosnowiec. W pierwszej połowie obie drużyny trafiły raz - wynik w siódmej minucie otworzył Ryndak, który wykończył dośrodkowanie Ninkovicia, ale gospodarze odpowiedzieli już po 13 minutach, kiedy to po podaniu Dudzica do siatki trafił Aleksander. Po zmianie stron lepiej zaczęli nowosądeczanie - w 53. minucie po faulu na Dudzicu, rzut karny wykorzystał Aleksander, a w 65. minucie po asyście Dudzica (kolejnej) trafił Bartków. Sosnowiczanie momentalnie ruszyli do odrabiania strat i po trzech minutach było już tylko 3:2, po tym jak centrę z prawej flanki wykończył Arak. 20-latek okazał się również najsprytniejszy na 11 minut przed końcem, kiedy po wrzutce Pribuli zapewnił beniaminkowi jedno oczko.

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 1:1 (1:0)
1:0 Demianiuk 11'
1:1 Nalepa 90+4'

Rozwój Katowice - Wisła Płock 2:1 (1:0)
1:0 Winiarczyk (k.) 13'