Anglia.Goal.pl ocenia Chelsea za mecz z PSG

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Anglia.Goal.pl  |  10.03.2016 06:00
Piłkarze Chelsea do środowego spotkania przystępowali jako zespół, który we wcześniejszych siedmiu meczach był niepokonany na swoim stadionie przez ekipy z Francji. Serię tę zakończyło jednak Paris Saint-Germian, które pokonało londyńczyków 2:1 i jednocześnie awansowało do kolejnej fazy rozgrywek. W drużynie ze Stamford Bridge najmocniejszym punktem był Willian.

Sztuka awansowania po raz dziesiąty w ostatnich dziesięciu sezonach do 1/4 finału Ligi Mistrzów nie udała się Chelsea. Stołeczny team wyraźnie ustępował w wielu elementach piłkarskiego rzemiosła od paryżan.

Noty Chelsea za mecz z PSG od Anglia.Goal.pl:

Thibaut Courtouis (2,5) - Belg swojego środowego występu nie może zaliczyć do udanych. Przy obu trafieniach dla Paris Saint-Germain golkiper The Blues mógł zachować się lepiej. Szczególnie pierwszy gol dla teamu z Paryża obciąża konto Courtouis'a. W ostatnich dziesięciu minutach reprezentant Belgii miał też problemy z wyłapaniem piłki po nieczystej próbie Zlatana Ibrahimovicia.

Cesar Azpilicueta (3) - Hiszpan miał kilka niezłych ofensywnych wejść, ale jego zagrania nie były z odpowiednią siłą. W defensywie natomiast zawodnik Chelsea miał trochę problemów przede wszystkim z Lucasem Mourą.

Gary Cahill (3) - Anglik mocno "przyciął komara" przy pierwszym golu dla rywali. Według niektórych opinii sprawiał wrażenie, jakby nie wiedział, gdzie się znajduje. Sam w 58. minucie próbował się zrehabilitować, chcąc strzelić gola, ale jego strzał był kompletnie nieudany.

Bronislav Ivanović (3,5) - Już w szóstej minucie defensor The Blues uratował swój zespół przed utratą bramki, wybijając na rzut rożny piłkę zmierzającą do siatki po strzale Angela Di Marii. Ivanović był waleczny i niejednokrotnie świetnie asekurował swoich rywali. W końcówce wyróżnił się zupełnie niepotrzebnym faulem, ale był to zapewne wyraz frustracji z powodu niekorzystnego wyniku.

GOAL.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

Kenedy (3,5) - 20-latek grając przeciwko Di Marii, nie miał z pewnością łatwego zadania, ale ogólnie wyszedł z tej rywalizacji całkiem nieźle. Czasem lewy obrońca londyńczyków za bardzo jednak gnał do ataku, co próbował wykorzystać Argentyńczyk.

Cesc Fabregas (3) - Miał kilka niezłych momentów w pierwszych trzech kwadransach boiskowej rywalizacji, chociażby w momencie, gdy w 40. minucie oddał strzał z mniej więcej 18 metrów. Ogólnie jednak Fabregas zawiódł i oczekiwania wobec jego postawy na pewno były większe.

John Obi Mikel (2,5) - Nigeryjczyk wydawało się, że dobrze wszedł w mecz. Aczkolwiek wraz z upływem czasu coraz bardziej dawało o sobie znać zmęczenie i jednocześnie dyspozycja Mikela również z minuty na minutę była coraz mniej satysfakcjonująca dla fanów Chelsea.

Eden Hazard (3,5) - Belg jeszcze był daleki od formy, którą prezentował w minionym sezonie. Jednak w porównaniu do większości spotkań, które rozgrywał w trwającej kampanii, to można mówić o dużym progresie jego wykonaniu. Próbował pokonać Kevina Trappa strzałem z mniej więcej 16 metrów. W 19. minucie Hazard wyróżnił się też centrą z boku boiska, po której piłka ostatecznie trafiła do rywala.

Pedro Rodriguez (3) - Słaby występ byłego zawodnika FC Barcelony, który został okraszony wieloma niechlujnymi zagraniami, jak między innymi strzał z 81 minuty, który był, cytując klasyka, fatalny.

LM: PSG eliminuje Chelsea (relacja) >>

Willian (3,5) - Brazylijski pomocnik był zdecydowanie jedną z najjaśniejszych postaci w swojej drużynie. Oddawał strzały, dryblował, szukał gry, podawał, wszędzie go było pełno, ale często brakowało komunikacji z jego kolegami z zespołu.

Diego Costa (4) - Spędził na boisku cztery kwadranse gry, zdobył bramkę, miał też szanse na powiększenie dorobku strzeleckiego. Reprezentant Hiszpanii już w trzeciej minucie popisał się ładnym strzałem, ale na jego przeszkodzie stanął golkiper rywali.

Bertrand Traore - Grał zbyt krótko, aby go ocenić.

Oscar - Grał zbyt krótko, aby go ocenić.

Noty w skali szkolnej od 1-6, gdzie 1 to poniżej krytyki, a 6 to występ genialny.