Lechia z trzema oczkami

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: ligapolska.pl  |  18.09.2016 17:19
Gracze Piotra Nowaka wygrali na swoim terenie z zawodnikami Nenada Bjelicy 2:1 (1:1). To pierwszy triumf Biało-Zielonych nad Kolejorzem od 16 maja 2014 roku.

Już w piątej minucie tej niedzielnej potyczki mogło być 1:0 dla podopiecznych Bjelicy. Przed szansą stanął Makuszewski, ale w porę z interwencją zdążył Maloca.

W 35 minucie poznaniacy już objęli prowadzenie. Wtedy to Makuszewski znakomicie dośrodkował z prawej strony, a całą akcję wykończył Robak.

Goście jednak nie cieszyli się długo z tego prowadzenia, ponieważ trzy minuty później do wyrównania doprowadził M. Paixao.

W 53 minucie szansę miał Kuświk, lecz Burić przytomnie wyszedł z bramki i uchronił swój zespół przed utratą gola. Pięć minut potem Robak mógł po raz drugi „wpisać się” na listę strzelców, ale Milinković-Savić popisał się dobrą interwencją.

W 69 golkiper Lechii dwukrotnie zatrzymał napastnika Lecha. Raz obronił jego uderzenie nogami, a potem sparował piłkę na poprzeczkę. W 71 minucie Pawłowski strzelił z okolic narożnika pola karnego, ale Milinković-Savić wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 87 minucie na uderzenie zdecydował się Chrapek, piłka odbiła się jeszcze od Wilusza (który kilkadziesiąt sekund wcześniej mógł zdobyć gola po uderzeniu głową, kiedy Kolejorz miał rzut rożny) i zmyliła golkipera Lecha. Jak się potem okazało, była to bramka na wagę trzech oczek dla Lechii.

Lechia - Lech 2:1 (1:1)