PP: Pogromca mistrzów Polski za burtą

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  20.09.2016 22:23
Mimo że Górnik Zabrze przystępował do potyczki z Wigrami Suwałki jako faworyt spotkania, to nie udźwignął tego ciężaru na swoich barkach, przegrywając z teamem dowodzonym przez Dominika Nowaka 0:2. Jednocześnie przeciwnikiem GKS-u Jastrzębie-Zdrój w 1/4 finału będzie drużyna z województwa podlaskiego.

Po wyeliminowaniu warszawskiej Legii podopieczni Marcina Brosza liczyli na zrobienie kolejnego kroku w kierunku Stadionu Narodowego, którym było wyrzucenie z Turnieju Tysiąca Drużyn suwalskich Wigier. Zważywszy na fakt, że Górnik od trzech meczów nie przegrał, a rywale od tylu spotkań nie wygrali, było to cel realny.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji zespołem aktywniejszym w ofensywie, tworzącym więcej sytuacji strzeleckich, był zespół gospodarzy. W 16. minucie bliski strzelenia gola dla zabrzan był Dawid Plizga. Ostatecznie jednak piłka po uderzeniu byłego zawodnika Termaliki Bruk-Bet Nieciecza minęła światło bramki.

Tymczasem w 24. minucie dos nieoczekiwanie prowadzenie gościom dał Kamil Zapolnik. 24-latek wykorzystał błąd defensywy zabrzan i po odbiciu futbolówki przez Grzegorza Kasprzika z zimną krwią swojej szansy nie zmarnował, zdobywając jednocześnie czwartą bramkę w trwającej kampanii i drugą w Pucharze Polski.

W drugiej części boiskowej rywalizacji gospodarze usiłowali strzelić gola wyrównującego. Zadanie to jednak nie należało do najłatwiejszych, bo trzeci zespół zaplecza Lotto Ekstraklasy postawił autobus przed swoją bramką, co znacznie utrudniło poczynania ofensywne przedstawicieli 14-krotnych mistrzów Polski.

W 67. minucie opiekun Górników desygnował na plac Igora Angulo, który ostatnio imponował skutecznością w bojach pierwszej ligi. Niemniej na tle defensywnie usposobionego przeciwnika Hiszpan miał kłopoty ze znalezieniem się w sytuacji strzeleckiej. Natomiast w 89. minucie wynik spotkania ustalił Kamil Adamek i goście wygrali 2:0.

Górnik Zabrze - Wigry Suwałki 0:2 (0:1)
0:1 Zapolnik 24'
0:2 Adamek 89'

Żółte kartki:
Górnik: Grendel 13', Cerimagić 38'
Wigry: Wroński 65', Karankiewicz 71'

Górnik: Kasprzik – Ambrosiewicz, Danch, Matuszek, Kopacz , Grendel, Cerimagić (67' Angulo), Przybylski (46' Kwiek), Plizga (22' Wolsztyński), Kurzawa, Skrzypczak

Wigry: Saik – Bartkowski, Remisz, Jarzębowski, Adu, Gąska, Augustyniak, Karankiewicz, Zapolnik (80' Adamek), Wroński (69' Kozak), Mamadou (53' Radecki).

Sędzia główny: Jacek Małyszek (Lublin)