Remis w Sinsheim

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  20.11.2016 17:29
W pierwszym niedzielnym spotkaniu jedenastej kolejki niemieckiej Bundesligi, Hoffenheim zremisowało z "czerwoną latarnią" ligi, Hamburgerem SV 2:2 (1:1). Bramki dla zespołu Nagelsmanna zdobyli Wagner i Zuber, a po drugiej stronie na listę strzelców wpisali się Kostić i Muller.

Trener Nagelsmann zdecydował się postawić na tę samą jedenastkę, jak w zremisowanym spotkaniu z Bayernem Monachium. Do czterech zmian po porażce z Dortmundem doszło w składzie HSV - Mathenia, Ostrzolek, Holtby i Kostić, zastąpili Adlera, Spahicia, Clebera i Lasoggę.

W trzeciej minucie na prowadzenie powinni wyjść na gospodarze - Amiri zwiódł na prawej flance Junga, po czym wyłożył futbolówkę na ósmy metr do niepilnowanego Kramaricia, ale Chorwat nie potrafił skierować jej w światło bramki. Osiem minut później Kramarić spróbował z ostrego kąta, ale strzał odbił Mathenia.

W 28. minucie to jednak piłkarze z Hamburga niespodziewanie objęli prowadzenie - Holtby zagrał na prawą stronę do Kosticia, Serb wbiegł z piłką w pole karne i sprytnym zwodem "położył" Bicakcicia, a następnie uderzeniem pomiędzy nogami Baumanna otworzył wynik meczu, pomimo interweniującego na linii Sule.

W końcówce pierwszej odsłony, podopieczni trenera Nagelsmanna jeszcze bardziej przykręcili śrubę i zdobyli wyrównującego gola. O ile jeszcze w 44. minucie, Wagner trafił z kilku metrów w bramkarza, to w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, po dośrodkowaniu Demirbay'a z rzutu rożnego, piłka spadła na czwarty metr, skąd do siatki płaskim strzałem posłał ją Wagner.

Cztery minuty po zmianie stron, podopieczni trenera Nagelsmanna objęli prowadzenie - po akcji przeprowadzonej prawą stroną, Kaderabek dośrodkował w pole karne do niepilnowanego Zubera, który płaskim strzałem z pierwszej piłki pokonał Mathenię.

W 61. minucie do gry wrócili jednak piłkarze z Hamburga - z lewej flanki dośrodkował Holtby, a z najbliższej odległości do siatki wpakował ją Muller. Cztery minuty później bliski zdobycia drugiego gola był Sandro Wagner, ale piłka po strzale z woleja minimalnie minęła światło bramki.

W 71. minucie piłkarze Hoffenheim szybko wznowili grę ze stałego fragmentu gry, z piłką w polu karnym znalazł się Kramarić, który uderzył jednak niecelnie w kierunku dalszego słupka. W końcówce gospodarze mieli jeszcze dwie okazje - najpierw minimalnie niecelnie uderzał Zuber, a później z identycznym skutkiem Wagner.

Hoffenheim przedłuża tym samym do jedenastu serię spotkań bez ligowej porażki i pozostaje jedną z dwóch niepokonanych do tej pory ekip w Bundeslidze. HSV jako ostatnia z drużyn w Bundeslidze, nie doczekała się jeszcze wygranej. W następnej kolejce, achtzehn99 zagrają z Borussią Moenchengladbach, a HSV podejmie Werder.

TSG 1899 Hoffenheim - Hamburger SV 2:2 (1:1)
0:1 Kostić 28'
1:1 Wagner 45+1'