Bez bramek w Paryżu

dodał: sobmar  |  źródło: francja.goal.pl  |  19.02.2017 23:39
W ostatnim meczu 26. kolejki Ligue 1 Paris Saint Germain bezbramkowo zremisowało na swoim stadionie z Toulouse. To z pewnością przykra niespodzianka dla kibiców gospodarzy, którzy parę dni temu w efektownym stylu rozbili Barcelonę 4:0 i byli zdecydowanymi faworytami niedzielnego pojedynku na Parc des Princes.

Od początku inicjatywa należała do paryżan, ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz Tef Alban Lafont, który w pierwszej połowie obronił m.in. strzał Adriena Rabiota.

Z kolei najlepszy strzelec PSG Edinson Cavani (24 gole) przed przerwą w dogodnej sytuacji spudłował, by siedem minut po wznowieniu gry trafić w słupek.

Później umiejętności Lafonta sprawdzali Julian Draxler i Marco Verratti, a w 68. minucie goście mieli sporo szczęścia, bowiem po główce Marquinhosa piłkę z linii bramkowej przypadkowo wybił obrońca gospodarzy Presnel Kimbembe.

Tymczasem sześć minut przed końcem niewiele brakowało, by samobójczego gola strzelił Serge Aurier, ale ostatecznie piłka w siatce się nie znalazła i zespoły podzieliły się punktami.

Paris Saint Germain - Toulouse FC 0:0