Podział punktów we Frankfurcie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: bundesliga.goal.pl  |  07.04.2017 22:24
Podziałem punktów zakończyło się pierwsze spotkanie 28. kolejki Bundesligi, w którym Eintracht Frankfurt rywalizował u siebie z Werderem Brema.

Po pierwszej połowie w bardzo dobrych humorach byli goście z Bremy, którzy na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Werder wyszedł na prowadzenie w 37. minucie. Po płaskim dośrodkowaniu Floriana Kainza z lewej strony boiska, mocnym strzałem z dziewięciu metrów bramkarzowi gospodarzy nie dał szans Zlatko Junuzović.

Druga bramka dla Werderu padła w 43. minucie. Tym razem ładnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Fin Bartels. Wysunięty z bramki bramkarz Eintrachtu nie miał żadnych szans.

Tuż po przerwie Eintracht zdobył kontaktowego gola. Po centrze Davida Abrahama, ładnym strzałem głową popisał się Mijat Gacinovic. W 73. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Do siatki Werderu z rzutu karnego zdobył Marco Fabian. Jak się okazało był to ostatni gol tego meczu, który ostatecznie zakończył się podziałem punktów.

Eintracht Frankfurt - Werder Brema 2:2 (0:2)
0:1 Junuzović 37'
0:2 Bartels 43'
1:2 Gacinović 48'
2:2 Fabian 73'

Komentarze | 7 komentarzy

Stormblast | 07.04.2017 22:27

Gdy Velijković dostał żółtą kartkę to zrobiło mi się gorąco. Na szczęście o tym samym pomyślał trener Nouri i jestem pełen podziwu za jego odwagę.
Szkoda Caldiroli szczególnie w sytuacji gdy brak nam środkowych obrońców. Kainz z tym swoim zwodem przypomina de Bruyne z dawnych czasów. Naprawdę brak słów, bo zarówno mogliśmy wygrać, jak i przegrać. Remis sprawiedliwy. U. Garcia dosyć pewny, Santi na środku obrony nie tak źle (niech wraca Bauer na lewą obronę to od biedy można wystawić Santiego na środek). Szkoda trochę Moisandera za tego karnego, ale mimo wszystko nie powinien łapać rywala...Oby do meczu z HSV podleczyli się Gnabry, Delaney, Bargfrede, Bauer i Sane, a będę pewny zwycięstwa.

Rysiek | 07.04.2017 22:46

Na początku spotkanie lekko nudne, mecz walki, ale później fajnie się to oglądało. Po Delaneyu wieszcze kolejne fajne wzmocnienie - Kainz. Bardzo ciekawie się go ogląda - ciąg na bramkę, zagranie, piłka mu nie przeszkadza (choć raz źle przyjął w jednej dobrej sytuacji, ale myślę, że to wypadek przy pracy). Dalej uważam, że w tej drużynie potrzeba wzmocnić obronę i będzie fajna drużyna na środek tabeli, a nawet nawet miejsca 6-8 przy odpowiedniej taktyce i trenerze który jest. Wynik sprawiedliwy. W 1 połowie było widać kto jest w kryzysie, a kto na fali. Druga połowa to niestety słabsza nasza postawa. O ile szybko gol na 1:2 się zdarza o tyle później za bardzo daliśmy się zepchnąć do obrony i niepotrzebny karny. Jednak najbardziej podobało mi się to, że chcieliśmy wygrać ten mecz i pod koniec mieliśmy 2,3 dobre sytuacje - szkoda. Jóhannssona jak widać wypluła Bundesliga jeżeli trener stawia na emeryta Pizarro :). Następny mecz z HSV. Jak wróci reszta, to jestem spokojny o wynik. Trzeba zepchnąć HSV do baraży, bo tam jest ich miejsce :)

KAT | 07.04.2017 23:11

Juz mam dosyć tych kontuzji wylatuje nam 8 gracz z pierwszego zespołu (Caldirola). Vejlkovic oczywiscie najslabszy.Wolny jak by miał ołowiane getry do tego grajacy ciagle faul. Moglismy juz w 25min grac w 10 ale sedzia sie ulitował, wiec o ryzyku tej zmiany nie ma mowy, bo była konieczna. Zestaw obrony w 2 polowie to taka parodia ze trzeba sie cieszyc z tego remisu. Kaintz grał swoje, bez zaskoczenoa, kazdy ogladajacy Werder co tydzien wie od dawna ze to dobry pilkarz.. Gnabry Delaney  Caldirola Bauer i pozal sie Boze nawet mocno przecietny Sane są niezbedni do końca sezonu jesli chcemy wygrywac i powalczyć o puchary.

mn78 | 07.04.2017 23:14

Za 9 dni koniec świetnej serii Werderu... :)

bundes | 08.04.2017 12:03

Zasłuzony remis a passa nadal trwa. Vlejkovic to koszmar kompletnie nie ma poziomu BL, obok niego najgorszy na boisku Grillitsch wolny od pierwszej minuty i zawalajacy kazda nasza ofensywna akcje. Dziwi mnie jedynie zmiana Bartelsa a nie austriaka.
OgĂłlnie druga polowa w naszym wykonaniu slaba ale majac polowe skladu na L4 trzeba sie cieszyc z naszych wynikow.
Trener na plus za to ze mial jaja i zrobił zmianę w 30minucie.

Stormblast | 08.04.2017 12:19

Caldirola wypada do końca sezonu. Prawdopodobnie był to jego ostatni występ w barwach Werderu. Aktualnie mamy 10 kontuzjowanych zawodników, z czego 8 (gdyby byli zdrowi) mogłoby grać w pierwszym składzie... Na ten moment mamy dwóch środkowych obrońców, ale chyba trzeba zaryzykować i Santiago Garcia musi grać w środku, bo z Velijkoviciem może być słabo.

KAT | 08.04.2017 18:10

Zapomniales ze nie ma Bauera wiec Santi musi grac na lewej. Sane juz trenuje wiec Veljkovic -Sane- Moisander w obronie na HSV. Wiem ze Gnabry z Bargfrede od poniedzialku maja wrocic do treningu, a wiecie na ile Delaney wylecial ?