REKLAMA
REKLAMA

Ronaldo oskarżony o unikanie płacenia podatków

dodał: sobmar  |  źródło: BBC  |  13.06.2017 20:47
Napastnik Realu Madryt Cristiano Ronaldo (fot) został oskarżony o unikanie płacenia podatków. Hiszpańska prokuratura uważa, że reprezentant Portugalii w latach 2011-2014 zapłacił o 14,7 mln euro mniej niż powinien, wykorzystując różne mechanizmy, by ukryć swoje dochody.

Pytany o sprawę sam zainteresowany stwierdził, że "nie ma nic do ukrycia i niczego się nie obawia".

W grudniu wyciekły dokumenty, z których wynikało, że Ronaldo ukrywał część swoich dochodów w rajach podatkowych. W ostatnim roku najlepiej opłacany sportowiec na świecie zarobił łącznie ponad 80 mln euro z tytułu kontraktu, premii oraz umów reklamowych.

Parę tygodni temu prawomocnym wyrokiem za oszustwa podatkowy na niecałe dwa lata więzienia skazano Lionela Messiego.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

Joker | 14.06.2017 01:01

Jak tak dalej hiszpański fiskus bedzie ścigał zagranicznych piłkarzy to niedługo żadna topowa gwiazda nie będzie chciała przyjść do La Liga, bo jeszcze można będzie w pierdlu skończyć za parę "groszy", hehe :)

Real Madridista | 14.06.2017 09:01

Z tego co czytałem wynika, że Krystyna rozliczył się z fiskusem na zasadach "angielskich", czyli tak jak to robił w Anglii. Poza tym w grudniu sam poprosił o ponowne sprawdzenie jego finansów.
A jego adwokat twierdzi, że sposób w jaki się rozliczyli przyniósł więcej kasy fiskusowi niż gdyby to zrobić wg. prawa w Hiszpanii...
Nie wiem oczywiście czy to na 100% prawda, bo czytałem o tym na różnych portalach i wcale nie jest wykluczone, że jednak hiszpański wymiar sprawiedliwości zupełnie inaczej to zinterpretuje :-)
W każdym razie jeśli posadzą Krystynę to trzeba zweryfikować transfery z klubu i do klubu!

Pzdr.

V1ctor | 14.06.2017 09:53

RealMadridista
Skoro sposób w jaki się rozliczał Ronaldo przyniósł więcej pieniędzy fiskusowi to dlatego fiskus domaga się od niego prawie 15-stu baniek? Wiadomo, że adwokat będzie chciał oczyścić swojego klienta.

Na początku afery z Messim pisałem, że większość, jeśli nie wszyscy piłkarze w podobny sposób unikają płacenia podatków, tylko jedni mają lepszych prawników a inni gorszych i jednym to dłużej uchodzi na sucho a innym krócej.

I ten news jest tylko potwierdzeniem moich słów.

Real Madridista | 14.06.2017 10:41

Dlatego zaznaczyłem, że nie wiem czy to oczywiście prawda ;-)
Wszystko wyjdzie w śledztwie czy procesie.
Dzisiaj natomiast przeczytałem wypowiedź innego prawnika Krystyny, że tutaj nie ma mowy o ukrywaniu dochodów poprzez "raje podatkowe' i tym jego sprawa różni się od tej Messiego i innych, ale oczywiście nie będę się tutaj upierał i stawał za wszelką cenę za Krystyną, bo to gracz Realu.
Zobaczymy jak to się skończy i czym? ;-)
Udowodnią winę, będzie wyrok. Nikt tego nie podważy.
Pzdr.

Agon | 14.06.2017 12:07

No ciekawa sprawa. Pamiętam jak miesiąc temu zapytano po meczu Ronaldo co o tym myśli. Uśmiechnął się i powiedział, że śpi spokojnie bo wie, że nie zrobił nic złego. Dodał też, że jeżeli ktoś nie oszukuje to nie ma się czego obawiać i wie, że sprawa niedługo wyjaśni sie. Jak dla mnie to słowa kogoś przekonanego o swojej niewinności a jeżeli kłamał to zbłaźnił się na maxa.

DonPatch | 14.06.2017 14:22

Jak go uniewinnią, to już widzę te komentarze "są równi i równiejsi" :Dtransfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy