Skromna wygrana Fiorentiny

dodał: Adam Buciński  |  źródło: SerieA.pl  |  11.03.2018 14:30

Łzy, smutek i wielka cisza przywitały nas dziś we Florencji. W niedzielne południe Viola rozegrała swój pierwszy mecz od śmierci Davide Astoriego. Gospodarze po golu Vitora Hugo wygrali z ostatnim w ligowej tabeli Benevento. Tym samym Fiorentina zaliczyła dziesiąte zwycięstwo w aktualnych rozgrywkach Serie A.

Już od pierwszych minut spotkanie cechowało się wysokim tempem i wieloma ciekawymi akcjami. Warto tu wspomnieć choćby o dwóch okazjach wypracowanych przez Giovanniego Simeone. Zarówno w 15. jak i 22. minucie Argentyńczyk był bardzo bliski strzelenia bramki, ale na posterunku stał Christian Puggioni, który nie pozwolił futbolówce przedrzeć się do siatki Benevento.

Golkiper gości był jednak bezradny w 25. minucie meczu. Wtedy to Ricardo Saponara wykonał rzut rożny, a Vitor Hugo wyskoczył najwyżej ze wszystkich zawodników znajdujących się w polu karnym. Brazylijczyk nie mógł spudłować z takiej odległości i z łatwością skierował futbolówkę do bramki.

Niestety po golu tempo meczu opadło, a Fioletowym wcale nie zależało aby wrzucić wyższy bieg. Benevento z kolei chciało, ale nie mogło przebić się przez obronę gospodarzy. Mecz mijał więc głównie na walce w środkowej strefie boiska, i rzadko kiedy jedna ze stron dochodziła do dobrej sytuacji na strzelenie gola.

W drugiej części gry obraz meczu niewiele się zmienił. Bardzo blisko zmiany wyniku był Filip Djuricic z Benevento w 64. minucie meczu. Jego strzał w światło bramki pewnie wybronił jednak Marco Sportiello.

W 88. minucie meczu powinniśmy mieć we Florencji 1:1. Massimo Coda z Benevento miał rewelacyjną okazję, gdy przejął dośrodkowanie z rzutu rożnego. Uderzył on głową z odległości jedenastu metrów, ale Fiorentinę uratował lewy słupek bramki.

Po tym zwycięstwie Fiorentina awansowała na dziewiątą lokatę, a strata do miejsca premiowanego wystepem w europejskich pucharach wynosi sześć punktów. Z kolei dla Benevento była to już dwudziesta trzecia porażka w Serie A.

Fiorentina - Benevento 1:0 (1:0)