Polacy wg. LGdS: Pięciu na plus, czterech słabo

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  23.04.2018 11:23

Mariusz Stępiński  |  fot. Mateusz Porzuczek

Liga niemiecka wróciła do gry!
W miniony weekend na włoskich boiskach zagrał aż ośmiu polskich piłkarzy. Według dziennikarzy La Gazzetta dello Sport najwyższą notę zaliczył Mariusz Stępiński, który zdobył w niedzielne popołudnie bramkę dla trzeciej mocnej ekipie na Półwyspie Apenińskim, pokonując golkipera Interu Mediolan.

Polskie firmy bukmacherskie oferują bogatą ofertę zakładów na spotkania włoskiej Serie A. W ofercie mają również wiele ofert promocyjnych i bonusowych. Z jednej z nich można skorzystać poprzez kod promocyjny LVbet

Napastnik Chievo Werona otrzymał notę "6,5". Z kolei jego kolega klubowy w osobie Pawła Jaroszyńskiego zapracował na ocenę "6". Dodajmy, że team z miasta miłości przegrał z mediolańczykami 1:2. Stępiński pojawił się na boisku w 83. minucie, a były obrońca Cracovii zaliczył 60 minut w boju z Interem.

Dokładnie takie same noty, jak Jaroszyński, otrzymali od dziennikarzy mediolańskiej gazety Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Przypomnijmy, że SSC Napoli, którego barwy broni dwóch polskich zawodników, pokonało w niedzielny wieczór Juventus FC 1:0. Zieliński pojawił się na boisku w 67. minucie, a Milik w 61. minucie.

Niezłe zawody w bramce ACF Fiorentiny zaliczył Bartłomiej Drągowski, mimo że ekipa z Toskanii przegrała z US Sassolo 0:1. Były bramkarz Jagiellonii Białystok zanotował cały mecz, otrzymując za swój występ od dziennikarzy La Gazzetta dello Sport notę "6".

Tymczasem z tercetu polskich zawodników występujących na co dzień w UC Sampdorii na ocenę "5,5" zapracowali Karol Linetty (od 66 minuty) i Dawid Kownacki (od 53 minuty). Natomiast Bartosz Bereszyński (całe spotkanie) otrzymał notę "5". Odnotujmy, że ekipa z Ligurii przegrała swój mecz z Lazio Rzym aż 0:4.

Z kolei obrońca SPAL Ferrara w osobie Thiago Cionka, którego drużyna przegrała z AS Romą 0:3, został oceniony przez włoskich dziennikarzy na "4,5".