Polacy za granicą: Wygrana PAOK-u, pierwszy gol Świderskiego

Piłki w siatce

W 15. kolejce greckiej Superleague PAOK Saloniki wygrał na własnym boisku z PAS Giannina 2:1. Zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Karol Świderski.

Polski napastnik, który w zimowej przerwie przeszedł z Jagiellonii Białystok do PAOK-u Saloniki spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w 67. minucie.

Wówczas było już 1:1. Gospodarze gola strzelili przed przerwą za sprawą Dimitriosa Pelkasa. Goście wyrównali na początku drugiej połowy po trafieniu Dimitrisa Koutroumanosa.

Kwadrans przed końcem meczu PAOK miał doskonałą szansę, by objąć prowadzenie, jednak zmarnował rzut karny.

Zwycięstwo ekipie z Salonik zapewnił w 82. minucie Karol Świderski. Dla 22- latka był to pierwszy gol w barwach nowego klubu w drugim ligowym występie.

W tabeli ligi greckiej po dziewiątym zwycięstwie z rzędu drużyna Dikefalos jest liderem z dorobkiem 50 punktów. Natomiast PAS Giannina zajmuje trzynastą pozycję, ma na koncie 17 punktów.

PAOK Saloniki – PAS Giannina 2:1 (1:0)

1:0 Pelkas 38′ (k.)
1:1 Koutroumanos 52′
2:1 Świderski 82′