Cardiff wygrywa z Bournemouth

Artur Boruc

Ważne zwycięstwo w walce o pozostanie w Premier League odnieśli w sobotę piłkarze Cardiff City, którzy przed własną publicznością pokonali 2:0 Bournemouth, przełamując tym samym fatalną passę.

Spotkanie na Millennium Stadium świetnie ułożyło się dla Cardiff, które już w piątej minucie objęło prowadzenie. Artura Boruca uderzeniem z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką, pokonał Bobby Reid.

W pierwszej połowie bliski doprowadzenia do wyrównania był Junior Stanislas, ale piłka po jego strzale zza pola karnego trafiła w poprzeczkę bramki Cardiff. Ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, od drugiej bramki dla Cardiff. Zaraz po wznowieniu gry, Aron Gunnarsson zagrał prostopadle, a nienajlepsze wyjście Boruca poza pole karne wykorzystał Reid, mijając go i trafiając do pustej bramki.

Bournemouth nie potrafiło w żaden sposób odpowiedzieć. Spotkanie zakończyło się wygraną 2:0 gospodarzy.

Cardiff City – Bournemouth AFC 2:0 (1:0)

1:0 Reid (k.) 5′