LM: Wysoka wygrana Tottenhamu z Borussią

Son Heung-min

Tottenham Hotspur zrobił ogromny krok w kierunku awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Koguty wysoko 3:0 pokonały Borussię Dortmund, w pierwszym meczu 1/8 finału, który rozegrany został na londyńskim Wembley.

Obie drużyny przystępowały do środowego spotkania poważnie osłabione. Obie zapowiadały jednak walkę zwycięstwo. W tej konfrontacji trudno było wskazać zdecydowanego faworyta.

Pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli gospodarze. Po podaniu Sancheza piłka trafiła w polu karnym do Lucasa Moury, który bez zastanowienia uderzył, ale niecelnie. W odpowiedzi błąd Tottenhamu próbował wykorzystać Pulisić, ale jego strzał z ostrego kąta wybronił Lloris.

W kolejnych minutach szczęścia próbowali również Eriksen i Delaney, ale wynik nie ulegał zmianie. Tuż przed przerwą prowadzenie dla Borussii mógł uzyskać Zagadou, który groźnie główkował po dośrodkowaniu z prawej strony, ale świetną interwencją popisał się bramkarz Kogutów.

Druga połowa rozpoczęła się doskonale dla Tottenhamu, który w 47. minucie objął prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Vertonghena z lewego skrzydła, piłka spadła w polu karnym na nogę Son Heung-Mina, który uderzeniem z siedmiu metrów nie dał szans Burkiemu.

W kolejnych minutach Borussia szukała okazji do doprowadzenia do wyrównania, ale mądrze broniący się Tottenham nie pozwalał jej na zbyt wiele.

Podopieczni Mauricio Pochettino w końcówce meczu zadali jeszcze dwa ciosy, rozstrzygając prawdopodobnie losy awansu do ćwierćfinału. W 83. minucie drugiego gola dla gospodarzy zdobył Vertonghen, który uderzeniem z powietrza wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska.

Trzy minuty później było już 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Llorente, który strzałem głową wykorzystał centrę z rzutu rożnego. Jednocześnie ustalił wynik tego spotkania na 3:0.

Tottenham Hotspur – Borussia Dortmund 3:0 (0:0)