Wygrane Hoffenheim, Lipska i Wolfsburga

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W czterech sobotnich spotkaniach niemieckiej Bundesligi, które rozpoczęły się o godzinie 15:30 padło łącznie dziesięć bramek – pewne zwycięstwa zanotowały Hoffenheim, Lipsk i Wolfsburg, natomiast remisem zakończył się mecz pomiędzy Schalke i Freiburgiem.

Ósme zwycięstwo w sezonie odnieśli dziś piłkarze Hoffenheim, którzy pokonali znajdujący się w strefie spadkowej Hannover 3:0. Gospodarze prowadzili 2:0 jeszcze przed upływem kwadransa – najpierw Joelinton posłał piłkę do siatki między nogami bramkarza, a dziesięć minut później, po dośrodkowaniu Demirbay’a z rzutu wolnego, precyzyjny strzał głową oddał Belfodil. Wynik dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił Demirbay.

Goli nie obejrzeli za to kibice zgromadzeni na Veltins Arena, gdzie Schalke Gelsenkirchen podzieliło się punktami z Freiburgiem. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę – tuż przed przerwą Serdar obejrzał czerwony kartonik po ostrym wejściu w nogi Frantza, a w doliczonym czasie gry, za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Gunter.

Komplet punktów na swoje konto dopisali dziś piłkarze RB Lipsk, którzy wygrali ze Stuttgartem 3:1. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis po golach Poulsena i Zubera, ale po przerwie trafiały już tylko Czerwone Byki. Najpierw z rzutu wolnego trafił Sabitzer, a później zwycięstwo przypieczętował Poulsen.

Na piąte miejsce awansowali dziś zawodnicy Wolfsburga, którzy ograli przed własną publicznością Mainz. Wilki objęły prowadzenie w czwartej minucie po strzale Arnolda zza pola karnego, a pozostałe bramki zdobyły już po przerwie. W 69. minucie jedenastkę na gola zamienił Weghorst, a siedem minut później, z kilku metrów Mullera pokonał Knoche.

TSG Hoffenheim – Hannover 96 3:0 (1:0)
1:0 Joelinton 4′
2:0 Belfodil 14′
3:0 Demirbay 80′

Schalke Gelsenkirchen – Freiburg 0:0

VfB Stuttgart – RB Lipsk 1:3 (1:1)
0:1 Poulsen 6′
1:1 Zuber (k.) 16′