Milan wygrywa, Piątek goni Ronaldo

dodał: Adam Buciński  |  źródło: SerieA.pl  |  22.02.2019 22:23

Krzysztof Piątek  |  fot. Grzegorz Wajda

To był bardzo piękny wieczór dla wszystkich sympatyków Milanu zgromadzonych na San Siro i przed telewizorami. Ich ulubieńcy pokonali drużynę z Empoli w stosunku 3:0, a na listę strzelców wpisał się m.in. Krzysztof Piątek, który w tym momencie ma na koncie już tylko jedną ligową bramkę mniej niż Cristiano Ronaldo.

Intensywnie w Mediolanie

Pierwsza połowa na San Siro nie przyniosła nam żadnego gola, ale widzowie nie powinni narzekać na brak dobrych sytuacji bramkowych. Już w 10. minucie meczu futbolówkę do siatki umieścił bowiem Lucas Pacqueta, ale jak się okazało był on na pozycji spalonej, co potwierdziła wideoweryfikacja.

Kolejną dobrą szansę miał Samu Castillejo. W 21. minucie oddał dobry, mocny strzał z dystansu, ale świetnie na bramce spisał się Bartłomiej Drągowski, który w doskonały sposób wybił piłkę poza pole gry. To była naprawdę efektowna interwencja.

Świetna druga połowa

Wszystko to co zobaczyliśmy w pierwszej połowie było jednak niczym w porównaniu z drugą częścią gry. W 49. minucie meczu kolejnego, już 18. gola w lidze strzelił bowiem Krzysztof Piątek, który po raz kolejny już w tym sezonie zaczarował futbolówkę i zmieścił ją w siatce. Polak dobrze ustawił się w polu karnym Empoli, a następnie z najbliższej możliwej odległości pokonał bramkarza gości.

Kilkadziesiąt sekund później mieliśmy już dwa do zera! Tym razem bohaterem Milanu został Franck Kessie, który dobrze zauważył wyjście golkipera Empoli przed linię bramkową, a następnie przerzucił nad nim futbolówkę.

Bartłomiej Drągowski w 67. minucie musiał po raz trzeci wyciągnąć piłkę z siatki. Teraz swoje trzy grosze dołożył Samuel Castillejo, któremu wystarczyło dołożenie stopy, aby wpisać się na listę strzelców. Niesamowita druga połowa Milanu.

Każdy kto myślał, że będzie to już koniec strzelania na San Siro mylił się, bowiem w 79. minucie gola na 4:0 zdobył Fabio Borini. Po kilku chwilach sędzia anulował jednak trafienie, gdyż okazało się, że Patrick Cutrone, który również brał udział w tej akcji, był na pozycji spalonej. Na tym mecz się zakończył.

Empoli - Di Lorenzo 55'

AC Milan: Donnarumma - Rodriguez, Romagnoli, Musacchio, Conti - Paqueta (Borini 69'), Bakayoko (Biglia 80'), Kessie - Calhanoglu, Piątek (Cutrone 69'), Castillejo

Empoli: Drągowski - Veseli, Silvestre, Dell'Orco - Di Lorenzo, Acquah (Ucan 66'), Bennacer, Krunic, Pasqual (Pajac 74') - Farias (La Gumina 66'), Caputo

Komentarze | 36 komentarzy

Italia00 | 22.02.2019 22:28

Jakby mi ktoś powiedział rok temu, ba, pół roku temu, że o króla strzelców w Serie A będzie się bił Polak z Cristiano Ronaldo to zastanawiałbym się pod wpływem jakich używek jest aktualnie.

Ninja95Inter | 22.02.2019 22:29

Mam pytanie do Milanistow. Dlaczego co mecz ten Piątek schodzi?

Italia00 | 22.02.2019 22:31

@Ninja

Nie musisz pytać kibiców Milanu. To proste. Na ataku gra też Cutrone, dla którego nie ma miejsca przy graniu jednym napastnikiem, a że jest Włochem i wychowankiem Milanu to musi dostawać swoje szanse. Nawet po te 20 minut na mecz

NewMaldini | 22.02.2019 22:32

Co za mecz Castillejo. Obrona Empoli zapamięta go na długo.

Wszyscy zachwycają się Piątkiem i Paquetą - to oczywiste, ale nasza obrona w ostatnim czasie to prawdziwy mur. W ostatnich 10 meczach straciliśmy raptem 3 czy 4 gole, a mierzyliśmy się z Juve, dwukrotnie z Napoli, Romą, Atalantą czy Fiorentiną. Myślę, że Inter któremu pali się dach nad głową wypuści to trzecie miejsce, pytanie kiedy.
Brawo!

Trooy | 22.02.2019 22:36

Sędzia w sytuacji z bramką na 4-0 sprawdza VAR jakby to miało odwrócić bieg spotkania, do tego nie słusznie anuluje bramkę, gdzie Cutrone nie bierze udziału w akcji i ucieka od piłki. Szkoda, że sędziowie w innych spotkaniach nie przykładają się tak pieczołowicie do VARU, gdzie faktycznie jedna bramka może mieć kolosalne znaczenie.

Trooy | 22.02.2019 22:44

Kto by pomyślał, że Interista tak pilnie będzie śledził mecze Milanu ;) Tylko barw nie zmieniaj, bo trochę będzie wstyd.

Rossoneri444 | 22.02.2019 22:46

Lynston

Ależ twoje życie musi być smutne. Zrobiłeś z siebie idiotę wielokrotnie prowokując kibiców Milanu. Nigdy nie masz racji i wchodzisz komentując tylko posty dotyczące Milanu. Nie wiem jak mocno Rossoneri zgwałcili cię w dzieciństwie drucianą szczotką od kibla, ale ewidentnie widać, że masz problem. Mało ci upokorzeń? Mam nadzieję, że administracja zrobi z tobą porządek i twoje konto zostanie powieszone tak jak pazzionii czy jakoś tak. Smutne jest to jak bezcelowe jest twoje życie.

sk13 | 22.02.2019 22:50

Bramka Boriniego chyba słusznie nieuznana, bo Cutrone ewidentnie blokował obrońcę, który pewnie wybiłby piłkę Fabio. Piątek w sumie poza tym golem nic nie zrobił, ale znowu jedna sytuacja i bramka, niesamowite ;) Castillejo świetny mecz.

superpat | 22.02.2019 22:53

Dobra 2 połowa w naszym wykonaniu, niestety 1 trochę słaba ale już zauważyłem, że tak gramy nie 1 mecz. Dobry mecz prawie całej drużyny, bardzo dobry mecz franka i samu. Suso musi uważać gdyż ostatnio jest pod forma a Casillejo gra dość fajnie. Liczę jutro na zwycięstwa drużyn grających u siebie szczególnie Frosinone i porażkę w niedzielę Interu tak aby po tej kolejce było - 1.
Piątek oczywiście znowu to zrobił, niesamowity jest ten chłopak, zycze mu aby w najbliższych 2 meczach przegonil CR7, jeżeli dalej będzie tak grał to w lecie oferty po 100 będą odrzucane, bo objawieniem totalnym w serie a.... Nie w Europie w tym sezonie to on jest.

Jovetic_10 | 22.02.2019 23:00

Gratulacje dla Piątka i dla Milanu, fajnie się patrzy jak ten Milan ciśnie wszystkich. Życzę awansu do LM, oby nie kosztem Interu :) Może wrócą czasy, że znów o mistrzostwo będzie grała legendarna włoska trójka, pozdrawiam.

Interista1987 | 22.02.2019 23:10

Newmaldini
to juz nie pierwszy raz czytam ,ze Milan ma przegonic Inter. Raczej watpie, ze tak sie stanie zwlaszcza, ze Milan w derbach stac conajwyzej na remis.

MarcosSalinas | 22.02.2019 23:10

Niesamowite jak jedna zmiana w kadrze może odwrócić o 180 stopni losy zespołu.Milan po oddaniu Higuaina  ponownie zaczął grać w piłkę, a po przyjściu Piątka stał się zespołem na top 3 Serie A.Nawet taki kloc jak Kessie przestał się kopać po czole i wreszcie zrobił coś pożytecznego w tym sezonie.

Joker | 22.02.2019 23:47

Szkoda, że Gattuso niemal za każdym razem ściąga Piątka tak szybko, bo przez to ogranicza mu możliwość powalczenia o koronę króla strzelców, a średnią goli do minut spędzonych na boisku ma najlepszą, także jak Piątek nie zdobędzie korony to będzie mógł podziękować Rino :)

troltroli | 23.02.2019 00:19

Lynston&Lamper
załóżcie firmę pod taką nazwą, na pewno będziecie mieli swoich sympatukff:)
PIątek i Milan brawo, brawo, brawo. w weekend niech reszta bije się o każdy punkt:)

Nerazzurri83 | 23.02.2019 00:25

Lynston i Lamper maja racje i koga wyrazac swoja opinie gdziekolwoek tylko chca wiec zluzujcie gacie milanisci. O to 3 miejsce musicie powalczyc a nie zacgwycac sie wygrana z kelnerami. Piakomania sie niedlugo skonczy i balonik po raz kolejny peknie. Chi Non Salta Rossonero E E !!!!!!

namor | 23.02.2019 00:46

Słabe Empoli. Świetny Castillejo. Udział przy każdej z 3 bramek.
Gattuso może wziąć głęboki oddech. Calhanoglu i Kessie w końcu coś odpalili.  Czekamy na mecze z poważniejszymi rywalami, ale optymizm jest :)
Conti wyglądał na troche zagubionego.

PS. Nie karmić trola to zdechnie z głodu. W końcu mu sie znudzi odpowiadanie na własne komentarze.

hehe | 23.02.2019 01:13

Milan ma Piatka i Paquete a kogo ma Inter? Lynstona i Lampera:)

karpczonisko | 23.02.2019 01:21

Ja bym zluzował z tym gonieniem Interu, trzymałbym się tego co mówi Gattuso - nie oglądać się na rywali, grać swoje i walczyć o miejsce w LM. Czy będzie to miejsce 4 czy 3 - szczerze bez znaczenia. Inter teraz bez zgniłego jabłka Icardiego zaczyna wracać do formy, więc wcale bym się nie zdziwił jakby starcie derbowe było starciem dwóch zespołów w pełni sił. Ale to dobrze, bo będzie ciekawsze.

Gazza | 23.02.2019 02:18

Teraz nagle wszyscy kupują sobie sukces Piątka mówiąc, ze w niego wierzyli itp itd. Zwłaszcza, ze piszą Ci użytkownicy, którzy mnie obrazali jak Mówiłem, ze Piatek jest wstanie strzelać bramki mecz. ;)

Ps. Ściąganie Piątka co mecz na rzecz Cutrone to śmiech na sali.

Ps2. Dobre zawody Boriniego kolejne. :)

milan84 | 23.02.2019 05:44

Super :) pewne3punkty :) tak gadacie o przenosinach Piątka do innego klubu A PO JAKĄ CHOLERE miałby się gdziekolwiek przenosić Milan już za niedługo dołączy do topowych zespołów tam gdzie jego miejsce a sam Piątek może zostać legendą tego wielkiego klubu także mam nadzieję że nie poleci na jakąs większą kasę tylko po prostu pomyśli. A już najbardziej mi się chce śmiać z kibiców Barcy jakby to byl obecnie jakiś wybijający się klub hahaha

sanitas | 23.02.2019 07:59

Forza Milan. I wystarczy. Lynston- idź ekstraklasę komentuj a nie dla kibiców wieczory starasz się psuć. Żona odmawia czy ręka zawodzi?

Matix | 23.02.2019 13:06

Mógłby Gattuso przejsc na system 4-3-1-2 i wtedy byłoby miejsce dla Cutrone i Piątka.

FCHollywood | 23.02.2019 14:17

Wynik wprawdzie taki jak typowałem, ale z pierwszej połowy nie można być zadowolonym.

Do przerwy poziom trzymało tylko dwóch zawodników: Drągowski i Castillejo. Fajnie, że ten drugi zakończył mecz bramką, ponieważ walczył cały czas.

Piątek swoje zrobił, choć wcześniej i później za bardzo się nie wyróżniał.

Milan w drugiej połowie wyszedł odmieniony, widać było w ich postawie chęć walki i zwycięstwa, które dość gładko przyszło.

Po raz kolejny można napisać, że VAR to świetna rzecz. Byłem w szoku po tym jak uznali bramkę Paquety. Na szczęście sprostowali to dość szybko.