Championship: Gol Olkowskiego, Leeds nadal drugie

Paweł Olkowski

Paweł Olkowski zdobył bramkę w sobotnim meczu Bolton Wanderers z Millwall, a jego drużyna wygrała 2:1, zmniejszajac stratę do bezpiecznej pozycji do pięciu punktów. Drugie miejsce w The Championship zachowało natomiast Leeds United.

Drużyna Mateusza Klicha (83 minuty gry) wygrała w bardzo ważnym meczu w Bristolu 1:0 i nadal ma dwa punkty przewagi nad Sheffield United, które pewnie ograło Rotherham United.

Punkty straciły za to West Bromwich Albion i Middlesbrough, mimo że grały u siebie z niżej notowanymi rywalami. Baggies niespodziewanie zremisowali 1:1 z ostatnim w lidze Ipswich Town (90 minut Bartosza Białkowskiego), a Boro uległo na swoim terenie Brentford 1:2. Dla Pszczół było to dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Po remisie 1:1 z Sheffield Wednesday do strefy barażowej wróciło Derby County. Oddaliło się od niej za to Hull City (90 minut Kamila Grosickiego), które gładko uległo Nottingham Forest 0:3.

Remisem 0:0 zakończył się natomiast mecz Queens Park Rangers ze Stoke City, w którym w pierwszej połowie grał Paweł Wszołek (żółta kartka).