LM: Ronaldo, Bello di notte

Cristiano Ronaldo

Juventus FC odrobił straty z pierwszego meczu z Atletico Madryt, pokonując hiszpański team na swoim stadionie 3:0. Bohaterem spotkania został Cristiano Ronaldo, który zaliczył klasycznego hat-tricka. Tym samym 33-latek goni Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Ligi Mistrzów, mającego osiem trafień.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki z celem, którym było nie tylko odrobienie strat, co wywalczenie awansu do kolejnej fazy najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie. W ekipie z Piemontu od pierwszej minuty obecny był między innymi Wojciech Szczęsny, ale oczy wszystkich skierowane były na Cristiano Ronaldo.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji widoczna była niesamowita przewaga gospodarzy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, a także wypracowywali sobie więcej sytuacji strzeleckich. Następstwem takiego stanu rzeczy był gol CR7 w 27. minucie, gdy Portugalczyk głową zaliczył swoje drugie trafienie w Lidze Mistrzów.

Jeszcze przed przerwą okazję na podwyższenie strat z boju na Wanda Metropolitano miał bardzo widoczny we wtorkowy wieczór Federico Bernardeschi, ale ostatecznie piłka po uderzeniu Włocha trafiła w poprzeczkę. Tym samym do przerwy miał miejsce wynik 1:0 dla Starej Damy, co mogło martwić rywali.

Tymczasem po zmianie stron Ronaldo po raz kolejny udowodnił, że nie ma dla niego żadnych barier. Pozyskany do Juve latem minionego roku z Realu Madryt zawodnik zanotował drugie trafienie w spotkaniu, które sprawiało, że straty turyńczyków zostały odrobione po zaledwie 49 minutach. Na tym jednak Bianconeri nie chcieli poprzestać, szukając kolejnych goli.

Wynik spotkania został natomiast ustalony w 86. minucie, gdy Ronaldo wykorzystał pewnie rzut karny po faulu na Bernardeschim. Jednocześnie mistrz Włoch wywalczył sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek, stając się kolejną drużyną w 1/8 finału Ligi Mistrzów, która dokonała remontady.

Juventus FC – Atletico Madryt 3:0 (1:0)

1:0 Ronaldo 27′
2:0 Ronaldo 49′
3:0 Ronaldo 86′ (k.)