LE: Arsenal znów odrobił straty!

Unai Emery

Arsenal dołączył do pozostałych pięciu przedstawicieli angielskiej Premier League w Europie i zameldował się w kolejnej rundzie europejskich rozgrywek – Kanonierzy do ćwierćfinału Ligi Europy awansowali po zwycięstwie 3:0 nad Stade Rennais. Dwa gole Aubameyanga i jedno trafienie Maitlanda-Nilesa, pozwoliło londyńczykom odrobić z nawiązką straty z Roazhon Park.

Unai Emery dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce po zwycięstwie nad Manchesterem United – miejsca Leno i Sokratisa zajęli Cech oraz Mustafi. Na jedną korektę po ligowym zwycięstwie nad Caen zdecydował się za to trener Stephan – Hunou został zastąpiony przez Andre.

Podobnie jak przed tygodniem, spotkanie doskonale rozpoczęło się dla Arsenalu – po dograniu Maitlanda-Nilesa piłkę w polu karnym zgarnął Ramsey, Walijczyk posłał ją wzdłuż linii piątego metra, skąd do siatki posłał ją Aubameyang.

W 15. minucie, wszystko było już w rękach londyńczyków – po dośrodkowaniu Aubameyanga, Kanonierów na prowadzenie w dwumeczu wyprowadził Maitland-Niles. Jak pokazały telewizyjne powtórki, w sytuacji tej na niewielkim spalonym mógł znajdować się Aubameyang, o co pretensje mieli zawodnicy Rennes.

O sporym szczęściu na początku drugiej połowy mogli mówić gospodarze – piłkę w okolicach pola karnego stracił Mustafi, po czym uderzenie Nianga zza linii szesnastki wylądowało na słupku. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli goście, ale nie potrafili poważnie przetestować Cecha.

Podopieczni Unaia Emery’ego dali się trochę wyszumieć gościom, a w 72. minucie, podwyższyli wynik na 3:0. Minutę wcześniej niecelnie uderzał jeszcze Iwobi, ale chwilę później, po płaskim podaniu Kolasinaca, odrobinę spokoju w serca kibiców The Gunners wlał Aubameyang. Gabończyk miał okazję zamknąć dwumecz, ale na przestrzeni kilkudziesięciu sekund, zmarnował dwie dogodne sytuacje.

Ostatecznie Kanonierzy dowieźli prowadzenie do końcowego gwizdka pana Andrisa Treimanisa – podobnie jak w przypadku rywalizacji z BATE, londyńczycy odrobili stratę po wyjazdowej porażce i zameldowali się w ćwierćfinale Ligi Europy. Tym samym, wszystkie sześć angielskich zespołów występujących w europejskich pucharach, przebrnęło przez pierwszą rundę fazy pucharowej i zagrają w ćwierćfinale swoich rozgrywek.

Arsenal FC – Stade Rennais 3:0 (2:0)

1:0 Aubameyang 5′
2:0 Maitland-Niles 15′
3:0 Aubameyang 72′

pierwszy mecz: 1:3

awans: Arsenal FC

Lacazette, Aubameyang, Mkhitaryan – Mexer, Grenier, Bourigeaud

Arsenal: Cech – Kolasinac, Monreal, Koscielny, Mustafi – Xhaka, Ramsey (88′ Torreira) – Aubameyang, Ozil (69′ Mkhitaryan), Maitland-Niles – Lacazette (70′ Iwobi)

Rennes: Koubek – Bensebaini, Mexer, Da Silva, Traore – Sarr, Grenier (70′ Hunou), Andre, Bourigeaud – Niang, Ben Arfa