Puchar Anglii: Wilki lepsze od Diabłów!

Marcus Rashford

W trzecim ćwierćfinale Pucharu Anglii Wolverhampton Wanderers okazali się lepsi od Manchester United i wygrali 2:1. Wilki awansowały do półfinału tych rozgrywek pierwszy raz od 21 lat.

Od początku meczu inicjatywa należała do gospodarzy, a to, że pierwszy gol padł dopiero w 70. minucie United zawdzięczają postawie Sergio Romero. Argentyński bramkarz popisał się znakomitymi interwencjami po strzałach Diogo Joty i Raula Jimeneza. Co ciekawe, właśnie Ci piłkarze pokonali go ostatecznie tego wieczoru.

W 70. minucie Jimenez dostał piłkę w polu karnym i chociaż przeszkadzało mu trzech zawodników Czerwonych Diabłów, to zdołał z 12 metrów wpakować piłkę do siatki. Sześć minut później United mieli rzut rożny, ale Wilki wyprowadziły kontrę, po podaniu Rubena Nevesa Jota przebiegł z piłką od połowy boiska, ograł Luke’a Shawa i mimo asysty Victora Lindelofa mocnym strzałem pokonał Romero.

Ekipa z Manchesteru odpowiedziała tylko jedną bramką, którą w piątej minucie doliczonego czasu gry zdobył Marcus Rashford, po podaniu Shawa strzelając gola w podobny sposób, jak wcześniej Jimenez. To było jednak za mało, by uratować United przed drugą kolejną porażką i odpadnięciem z rozgrywek.

Wolverhampton Wanderers – Manchester United 2:1 (0:0)

1:0 Jimenez 70′