El. ME: Niemcy górą w Amsterdamie

Joachim Loew

43. spotkanie w historii pomiędzy Holandią i Niemcami zakończyło się wygraną spadkobierców czterokrotnych mistrzów świata, którzy wygrali 3:2. Niemiecka drużyna zatem udanie zaczęła zmagania w grupie C eliminacji do Euro 2020.

W różnych nastrojach obie drużyny przystępowały do swojej potyczki. Oranje ostatnio w pokonanym polu pozostawili Białoruś, wygrywając 4:0. Jednocześnie holenderska ekipa udanie zaczęła eliminacje do Euro 2020. Z kolei podopieczni Joachima Löw w przebudowanym składzie zremisowali ostatnio w sparingu 1:1 z Serbią.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce już w drugiej minucie, gdy na strzał z okolic 16. metra pozwolił sobie Serge Gnabry, ale ostatecznie piłka po jego próbie została obroniona przez bramkarza gospodarzy. Kolejną próbę goście podjęli już z lepszym efektem w 15. minucie, gdy do siatki trafił Leroy Sane, wykorzystując podanie Nico Schulza.

Tymczasem w 25. minucie bliscy celnego strzału byli natomiast zawodnicy Ronalda Koemana. Na listę strzelców próbował wpisać się Ryan Babel, ale świetną interwencją odznaczył się Manuel Neuer, zapobiegając utracie bramki. Co nie udało się Piłkarzowi Fulham, wyszło Niemcowi Gnabry’emu w 35. minucie, który uderzeniem z linii pola karnego pokonał Jespera Cillessena.

Drugą odsłonę udanie zaczęli natomiast Holendrzy, którzy w 48. minucie strzelili gola kontaktowego. Memphis Depay popisał się dośrodkowaniem z boku boiska, które wykorzystał Matthijs de Ligt, kierując piłkę do siatki po uderzeniu głową. Obrońca AFC Ajaxu dokonał tego, mimo że miał obok siebie dwóch rywali.

Z kolei w 63. minucie wychowanek vv Moordrecht w osobie Depaya zdobył bramkę wyrównującą, oddając płaskie uderzenie, z którym nie poradził sobie bramkarz Die Mannschaft i na tablicy wynikowej wyświetlał się wynik 2:2.

Ostatnie słowo należało jednak do Niemców, którzy w 90. minucie strzelili gola na 3:2 za sprawą asystenta przy pierwszym trafieniu w osobie Schulza. Jednocześnie Die Mannschaft rzutem na taśmę przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Holandia – Niemcy 2:3 (0:2)