Championship: Niespodzianki w Leeds i Norwich, Bolton spada

Mateusz Klich

Do sporych niespodzianek doszło w 43. kolejce The Championship. Wręcz o sensacji można mówić w przypadku meczu Leeds United z Wigan Athletic, zakończonego zwycięstwem gości 2:1.

Pawie (70 minut i żółta kartka Mateusza Klicha) przez ponad 75 minut grały z przewagą jednego zawodnika, prowadziły 1:0, a mimo to pozwoliły Gavinowi Massey’owi na zdobycie dwóch goli i dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo Latics w tym sezonie stało się faktem. Skorzystało na tym Sheffield United, które na swoim stadionie pokonało Nottingham Forest 2:0 i awansowało na drugie miejsce w tabeli.

Punkty stracił z kolei także lider Norwich City. Kanarki też były bliskie porażki u siebie, ale gol Mario Vrancica zdobyty w siódmej minucie doliczonego czasu gry uratował im remis 2:2 z Sheffield Wednesday.

Wygrało natomiast czwarte w lidze West Bromwich Albion, które na swoim stadionie okazało się lepsze od Hull City (90 minut Kamila Grosickiego). Zwycięstwo 3:2 w praktyce zapewniło Baggies udział w barażach, przekreślając jednocześnie szanse Tygrysy na walkę o awans.

Blisko miejsca w play-off jest także Aston Villa, która wygrała w Boltonie 2:0. Porażka sprawiła, że Wanderers (Paweł Olkowski na ławce rezerwowych) oficjalnie spadli do League One.

Mimo porażki z Blackburn Rovers 1:2 spokojni o utrzymanie są Queens Park Rangers (74 minuty Pawła Wszołka), bowiem swoje spotkanie ze Swansea City przegrało Rotherham United (3:4).

Cztery gole wpuścił natomiast w piątek Bartosz Białkowski, a zdegradowane już wcześniej Ipswich Town przegrało 0:4 z Preston North End.