Górnik i Korona z trzema punktami

dodał: Adam Buciński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  22.04.2019 20:00

Górnik Zabrze  |  fot. Łukasz Pawlik

W poniedziałek, o godzinie 18:00, rozegrano dwa spotkania LOTTO Ekstraklasy w ramach grupy mistrzowskiej. Trzy punkty zgarnął dziś Górnik, który pokonał Arkę, oraz Korona Kielce, która poradziła sobie ze Śląskiem Wrocław.

Górnik lepszy od Arki

Tylko jedną bramkę zobaczyliśmy dziś na stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. To właśnie tam Górnik podejmował gości z Trójmiasta. Gdyńska Arka okazała się zespołem słabszym od gospodarzy i ostatecznie, po golu Kamila Zapolnika, przegrała w stosunku zero do jednego.

Bramka, którą zdobył zawodnik Górnika, padła w 53. minucie meczu. Wtedy to Zapolnik rewelacyjnie odnalazł się w polu karnym gości i bezpośrednio głową skierował futbolówkę do siatki, zapewniając swojej ekipie trzy punkty.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
1:0 Zapolnik 53'

Soriano daje Koronie trzy punkty

Drugie spotkanie rozegrano z kolei w Kielcach, gdzie Korona podejmowała Śląsk Wrocław. Tam zobaczyliśmy jednak więcej niż jednego gola, gdyż dwa trafienia zanotował Włoch Elia Soriano. Pierwszego gola zdobył w czternastej minucie, wykorzystując błąd w obronie gospodarzy, zaś drugiego dołożył pod koniec meczu, wykorzystując rzut karny.

Warto podkreślić, że mecz w Kielcach był szczególnie brutalny w drugiej części gry. Sędzia podyktował bowiem aż sześć żółtych kartek i aż trzykrotnie musiał korzystać z systemu VAR w polu karnym jednego bądź drugiego z zespołów.

Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
1:0 Soriano 14'
2:0 Soriano 80'