Obywatele bliżej tytułu

Sergio Aguero

Zawodnicy Burnley przegrali z Manchesterem City 0:1. Obecnie Obywatele są na pierwszym miejscu w Premier League i mają jeden punkt przewagi nad Liverpoolem. Do końca sezonu dwie kolejki.

Jak wyglądało to spotkanie? W 28. minucie na uderzenie zdecydował się B. Silva. Jego próba nie sprawiła jednak większego problemu bramkarzowi rywali.

Kilka minut potem podopieczni Guardioli byli blisko objęcia prowadzenia. Do piłki dopadł D. Silva, lecz jego strzał został zablokowany przez obrońcę.

W 41. minucie strzelał z dystansu Aguero. Uderzenie napastnika The Citizens było jednak bardzo mocno nieprecyzyjne. Cały czas mieliśmy zatem 0:0

Kilka minut po zmianie stron bramkarza Burnley próbował zaskoczyć Aguero. Heaton sparował jednak jego uderzenie na rzut rożny.

W 49. minucie po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Gracze Burnley znowu wyszli jednak cało z tej opresji.

W 52. minucie po raz kolejny swoimi umiejętnościami wykazał się Heaton, który obronił uderzenie B. Silvy z kilku metrów.

Goście objęli prowadzenie w 63. minucie. Wtedy to gola zdobył Aguero. Tym samym Obywatele zrobili kolejny krok w kierunku mistrzostwa Anglii.

Przyjezdni mogli podwyższyć w 75. minucie. Wprowadzony kilka minut wcześniej Jesus minął już Heatona i strzelił na bramkę. W porę interweniował jednak obrońca Burnley.

Do ostatniego gwizdka sędziego nie padły już żadne bramki i goście triumfowali 1:0.

Burnley – Manchester 0:1 (0:0)

0:1 Aguero 63′