REKLAMA
REKLAMA

Gattuso: Dzisiaj wszystko się zmieniło

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  01.05.2019 11:22
Gattuso: Dzisiaj wszystko się zmieniło

Gennaro Gattuso  |  fot. Grzegorz Wajda

Liga niemiecka wróciła do gry!
Gennaro Gattuso udzielił ostatnio ciekawego wywiadu Włoskiej Agencji Prasowej, sugerując, że w dzisiejszych czasach piłkarze bardzo się zmienili. Zdaniem szkoleniowca AC Milanu, gdy zawodnikom każde się zrobić jakieś zadanie często zaczynają narzekać, szukając różnych wymówek.

Gattuso bronił barw Milanu w jednym z najlepszych okresów w historii tego klubu. Aktualny opiekun miał między innymi okazję wygrać dwukrotnie mistrzostwo Serie A, wygrywając tyle samo razy Ligę Mistrzów. Przypomnijmy, że Włoch broni barw mediolańskiej ekipy w latach 1999-2012.

- W Milanie zawsze panowały pewne zasady, których nikt nie mógł złamać - mówił Gattuso cytowany przez Football Italia.

- Kilka razy zdarzało się, że Adriano Galliani, czy Silvio Berlusconi musieli interweniować. W tamtych czasach piłkarze mieli inną mentalność, szanując historię klubu. Dzisiaj jest o to znacznie trudniej - zaznaczył opiekun Czerwono-czarnych.

- Pamiętam, że kiedyś, gdy po raz pierwszy goliłem się w ośrodku Milanello, zostawiając włosy w umywalce, zostałem ustawiony do pionu przez Alessandro Costacurtę i już nigdy później nie popełniłem tego błędu - powiedział Gattuso.

- Dzisiaj jest inaczej. Staram się wprowadzić u piłkarzy mentalność, która miała miejsce kiedyś, ale nie jest to łatwe - zaznaczył 41-latek.

- Pewne jest, że dzisiaj trener musi znaleźć grupę piłkarzy, którzy są gotowi na poświęcenia, aby poprawiać swoje umiejętności. W każdym razie trzeba być ostrożnym, aby nie powiedzieć czegoś, co może urazić jednego, czy drugiego zawodnika - kontynuował Włoch.

- Wystarczy, że coś źle powiesz, to piłkarze zaczną marudzić i narzekać. Wszystko się dzisiaj zmieniło - skwitował Gattuso.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 16 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

NewMaldini | 01.05.2019 12:04

Cóż panie Gattuso... W dzisiejszych czasach większość piłkarzy to c*py, a wielu przypadkach bardziej celebryci, niż sportowcy. W większości największych klubów na świecie na "gwiazdy" chucha się i dmucha, zaspokajając ich wybredne zachcianki. Również ubolewam nad tym co obecnie dzieje się w piłce, ale niestety - kto nie jest w stanie dopasować się do obecnych, żałosnych standardów, niestety nie może liczyć na wyniki. Każdy sport ewoluuje w gorszą, bądź lepszą stronę, nie inaczej jest z piłką nożną.

madzersky | 01.05.2019 13:43

Ja zwrócił bym fakt jednak na inna kwestię, Gennaro Gattuso przyjął posadę w Milanie, jednak z goła odmiennym od tego który zostawiał...
Piłkarzy Milanu np. w Południowej Ameryce gdzieś w jakieś wiosce, czy niewielkim mieście to kto poda?
Czytając komentarze sporej części fanów Milanu i o cierpliwość będzie w Mediolanie ciężko...

Mlecz19 | 01.05.2019 13:44

Moim zdaniem ten sam problem ma mourinho, gdy był w porto Chelsea i interze miał przed sobą grupę zdyscyplinowanych zawodowców , dziś nie chce pedałować i zrównywać się z lgbt i nie szanują go w klubach za twardy sposób działania....

AIR | 01.05.2019 14:01

Rozchodzi się o klucz doboru zawodników do klubu. W większości przypadków górę bierze ekonomia. Perspektywiczny, z niskim kontraktem w poprzednim zespole, z potencjałem marketingowym. Dawniej czołowi trenerzy mieli żołnierzy. Juventus Lippiego, Porto, Chelsea czy Inter Mourinho, Milan Carlo, Francja z przełomów wieków. Czasy gdy w najlepszych klubach występowało kilku kapitanów kadr. Teraz taki Milan ma problem ze znalezieniem załogi kapitańskiej dla swojej drużyny. LM z Ajaxem, infantylny Dybala z opaską, po przerwie schodzi. O czym my mówimy.

Fan_Tulipan | 01.05.2019 14:22

Kwestia czy wyrobnik i rzemieślnik jakim był na boisku Gattuso ma jeszcze inne cechy jako trener niezbędne do budowania drużyny, atmosfery oprócz zasad i rygoru?
Nie chodzi mi tylko o zmysł taktyczny, czytanie gry, inteligencję sportową, przebiegłość, "trenerskiego nosa", ... czyli tzw. "to coś".

AIR | 01.05.2019 15:49

Fan Tulipan
Conte to ma?

Meryl72 | 01.05.2019 16:14

,,Człowiek z zasadami i szacunkiem'', który na boisku słynął z brutalnych fauli, pyskówek i agresywnych kłótni z trenerami drużyn przeciwnych po założeniu garnituru staje się moralnym wyznacznikiem.

Fan_Tulipan | 01.05.2019 17:30

@AIR

Hmmm...? Moim zdaniem ma to (w porównaniu do Gattuso).

Luczywo | 01.05.2019 17:53

Gattuso po prostu jak za mlodu dostal w leb to niby znal swoje miejsce. Ale uwaga od kogos kalibru Costacurty, a pokroju Abate czy Montolivo to 2 rozne sprawy. Pitolenie o jakims lgbt itd. swiadczy o glebokim problemach psychicznych :D

Meryl72 | 01.05.2019 19:03

Wydaje mi się, że jednak ta przeszłość jest zbyt koloryzowana. 10 lat temu i wcześniej tak samo piłkarze imprezowali, pili alkohol, spóźniali się na treningi i co chwilę zmieniali fryzury. Internet oraz przepływ informacji nie miały takiego natężenia jak dzisiaj i to wdł mnie tutaj ma duże znaczenie - teraz ktoś coś zrobi i wszyscy podpięci do sieci mogą się o tym dowiedzieć, a kiedyś tak nie było, no i dodatkowo ten cały zestaw mediów społecznościowych, które stały się taką promenadą popularności oraz autorskich mądrości (często anonimowych) samozwańczych ekspertów piłki.

MarseilleFan | 01.05.2019 19:43

Mlecz19, AIR
Nic dodać, nic ująć. Pełna zgoda z Wami Panowie.

Fan_Tulipan
Ty jak nie zrobisz z siebie tutaj idioty to być miał gorszy dzień, co?

xxBANGxx | 01.05.2019 22:41

Szacunek panie Gattuso. Takich ludzi się ceni.

Ginola | 02.05.2019 01:24

Niestety Gattuso ma rację. Trenerzy nie mają dziś wiele do powiedzenia, muszą się użerać z bandą niedojrzałych przepłaconych celebrytów, którzy mają pozycję silniejszą niż trener.
I mogą go sobie zwolnić. Brak zasad, autorytetów, hierarchii, zamiast tego roszczeniowość, celebrity, demokracja, anarchia.
To wykracza poza piłkę i sport. A w futbolu jest szczególnie źle, bo zarobki są nieproporcjonalne do poziomu i klasy sportowej i ludzkiej graczy. Dodatkowo struktury zespołów uległy zmianie, przez co nie ma komu pracować na boisku. Włoch jest z innej gliny i z innych czasów, mimo że nie tak odległych. Ma pełne prawo do takich wypowiedzi, wystarczy że powie z kim grał w Milanie. Wiadomo że m.in on harował żeby inni mogli błyszczeć. Teraz nawet ciężko osądzić Gattuso jako trenera. Nie idzie mu ale nie wiem jaki wkład miał na obecny stan kadry, mam tu na myśli zarówno cechy piłkarskie jak i charakteru. Gattuso trochę nie pasuje do piłki. Na przykład w NBA czy NHL ze swoją charyzmą i charakterem, miałby wielki posłuch w szatni a w piłce? Nie sądzę, żeby obecni piłkarze Milanu zdawali sobie sprawę dla jakiego klubu grają, podejrzewam że telefon z Madrytu itp a już każdy miałby mokro. Dziś piłkarze nie szanują klubów, właściwie od wprowadzenia Prawa Bosmana to postępuje.

Odet | 02.05.2019 08:17

Mądre słowa Rino. Dzisiaj zawodnik (i to nawet nie gwiazda) chce być ważniejszy od klubu.
Zresztą kolega @Ginola pięknie wszystko wyjaśnił.
Pozdr.

Meryl72 | 02.05.2019 11:47

athalus

Nie tak dawno Mascherano dokładał ze swojej kieszeni, żeby tylko przejść do Barcelony. Przykładem może być też nasz futbolowy zaścianek, gdzie piłkarze krakowskiej Wisły występowali pomimo zaległości finansowych ze strony klubu. Odnośnie szacunku nie jest łatwo to zmierzyć, ale jak najbardziej można zaobserwować, więc trudno się z Tobą nie zgodzić, ale nie wydaje mi się, żeby to była tylko kwestia piłkarska, a zwyczajnie ludzka. Obecnie wygląda on na towar deficytowy.

Outlander | 02.05.2019 12:47


A może po prostu Gattuso nie umie się tak dogadać z piłkarzami...

Nie ma takiej umiejętności i tyle! Tylko narzeka a po prostu nie umie dogadać się z piłkarzami. Nie trafił na dobry teren dla siebie i tyle. Przecież Simeone jakoś sobie radzi z takim ostrym podejściem, dyscypliną w Atletico!transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy