LE: Kolejny angielski finał. Awans Chelsea

Eden Hazard

Chelsea jako czwarta angielska drużyna awansowała do finału europejskiego pucharu w 2020 roku. W czwartkowym rewanżowym półfinale Ligi Europy po rzutach karnych pokonała Eintracht Frankfurt.

Pierwsze spotkanie we Frankfurcie zakończyło się remisem 1:1, co w nieco lepszej sytuacji stawiało Chelsea przed rewanżowym meczem na Stamford Bridge.

Od początku spotkania oglądaliśmy interesujące widowisko, w którym obie drużyny szukały swoich okazji. Po stronie Eintrachtu groźnie uderzali Jović i Da Costa, ale w bramce Chelsea dobrze spisywał się Kepa. Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 24. minucie, ale po zagraniu Davida Luiza piłkę sprzed bramki wybił jeden z zawodników Eintrachtu.

W 28. minucie podopieczni Maurizio Sarriego wyszli na prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Hazarda, do piłki w polu karnym dopadł Loftus-Cheek i strzałem z jego lewej strony w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Dzięki temu trafieniu londyńczycy schodzili na przerwę ze skromnym prowadzeniem=.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla gości z Frankfurtu, którzy w 50. minucie doprowadzili do wyrównania. Po świetnej akcji w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jović i pewnym uderzeniem trafił do siatki.

Kilka chwil później Chelsea ponownie mogła prowadzić, ale piłka po strzale Giroud przeszła obok słupka. Na bramkę gospodarzy groźnie uderzał natomiast Gacinović, ale na posterunku był Kepa. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry nie padła już ani jedna bramka i sędzia musiał zarządzić dogrywkę.

W pierwszej części dogrywki zdecydowanie bliżej zdobycia gola był Eintracht. Najpierw po strzale Kosticia świetną interwencją popisał się David Luiz, który wybił zmierzającą do siatki piłkę, a następnie Chelsea przed stratą gola po uderzeniu głową Hallera uratował Zappacosta.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o awansie do finału musiał zadecydować rzuty karne. W nich skuteczniejsi byli The Blues, którzy wygrali 4:3 i wywalczyli awans do finału.

Chelsea FC – Eintracht Frankfurt pd. 1:1 (1:1 1:1) k. 4:3

1:0 Loftus-Cheek 28′
1:1 Jović 50′

Rzuty karne: 0:1 Haller, 1:1 Barkley, 1:2 Jović, 1:2 Azpiliceuta (obronił Trapp), 1:3 De Guzman, 2:3 Jorginho, 2:3 Hinteregger (obronił Kepa), 3:3 David Luiz, 3:3 Paciencia (obronił Kepa), 4:3 Hazard