PNA: Algieria drugim finalistą

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

Gracze kadry Algierii wygrali z Nigerią 2:1 i zagrają w finale PNA z Senegalem.

Jak wyglądało to spotkanie? Piłkarze z Algierii mogli objąć prowadzenie już w siódmej minucie, lecz swojej sytuacji nie wykorzystał Bounedjah. Podobnie było kilka minut potem przy próbie Bensebainiego.

W 29. minucie na uderzenie zdecydował się Bounedjah. Na posterunku był jednak golkiper z Nigerii.

Premierowe trafienie w tym spotkaniu padło zaś pięć minut przed przerwą. Wówczas niefortunnie interweniował Troost-Ekong. Algieria w takich właśnie okolicznościach objęła prowadzenie 1:0.

Reprezentanci Nigerii doprowadzili do wyrównania w 73. minucie. Wtedy to z rzutu karnego nie pomylił się Ighalo.

W końcowych minutach regulaminowego czasu gry dobre sytuacje mieli Feghouli i Bennacer. Ten pierwszy uderzył niecelnie, a drugi trafił w poprzeczkę.

W 95. minucie gola na wagę zwycięstwa pięknym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Mahrez, który wprowadził Algierię do finału Pucharu Narodów Afryki.

Algieria – Nigeria 2:1 (1:0)

1:0 Troost-Ekong 40′ (sam.)
1:1 Ighalo 73′ (k.)
2:1 Mahrez 90+5′