El. LE: Legia z awansem, cel zrealizowany

Radosław Majecki

Legia Warszawa pokonała FC College Europa 3:0 w spotkaniu w ramach eliminacji Ligi Europy. Jednocześnie przedstawiciel polskiej ekstraklasy wywalczył promocję do kolejnej rundy rozgrywek.

W roli zdecydowanego faworyta do swojego starcia przystępowali zawodnicy wicemistrzów Polski, którzy jednak nie zamierzali lekceważyć swojego rywala, aby nie powtórzyć tego, co miało miejsce przed tygodniem, gdy na Półwyspie Iberyjskim podopieczni Aleksandara Vukovicia bezbramkowo zremisowali.

Carlitos ze stoickim spokojem

W pierwszej odsłonie Wojskowi zdobyli dwie bramki, co pomogło im spokojnie prowadzić grę. Pierwszy gol padł już w szóstej minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Carlos Lopez, wykorzystując świetne podanie od Williama Remy’ego. Hiszpan oddał mocne uderzenie z linii pola karnego.

Drugie trafienie dla stołecznej ekipy padło z kolei 13. minucie. Tym razem bramkę zdobył Sandro Kulenović, wyróżniając się przytomnością umysłu po zagraniu Marko Vesovicia. Chorwatowi pozostało tylko dopełnienie formalności. Jednocześnie po trzech kwadransach rywalizacji Legia była na autostradzie do kolejnej fazy rozgrywek.

Kompromitacji nie było

W drugiej połowie wynik spotkania ustalił Carlos Lopez, który w czwartkowym boju mocno pracował na to, aby jego drużyna mogła odnieść przekonujące zwycięstwo, zmazując plamę z zeszłego tygodnia. Dodajmy, że goście kończyli zawody w dziesięciu po czerwonej kartce dla Sergio Sancheza.

W ramach drugiej rundy eliminacji Ligi Europy warszawska ekipa zmierzy się z fińskim Kuopion Palloseura, które w pokonanym polu w rundzie wstępnej rozgrywek pozostawiło białoruskie FK Witebsk. Mecze drugiej rundy eliminacji Ligi Europy rozegrane zostaną 25 lipca i 1 sierpnia. Legioniści będą gospodarzem pierwszej potyczki.

Legia Warszawa – FC College Europa 3:0 (2:0)

1:0 Carlos Lopez 6′
2:0 Kulenović 13′
3:0 Carlos Lopez 61′