ICC: Tottenham ograł Juve

Wojciech Szczęsny

Niedzielnego pojedynku przeciwko Tottenhamowi Hotspur w ramach International Champions Cup nie będzie mile wspominał Wojciech Szczęsny – były bramkarz Arsenalu, w starciu z odwiecznym rywalem Kanonierów wpuścił w 93. minucie gola z połowy boiska. Trafienie Harry’ego Kane’a pozwoliło Kogutom pokonać Juventus 3:2. Debiut w barwach Juventusu zaliczył dziś m.in. Matthijs de Ligt.

Już w czwartej minucie gry, pierwszą okazję wykreowali sobie londyńczycy – po minięciu dwóch rywali, strzał na bramkę Buffona oddał Son, ale Włoch zanotował skuteczną interwencję. Osiem minut później, przed szansą stanął za to Cristiano Ronaldo, ale Portugalczyk został zablokowany przez defensorów Tottenhamu.

Kwadrans przed końcem pierwszej połowy, prowadzenie objęli podopieczni Mauricio Pochettino – Son zagrał w pole karne do Parrotta, którego płaski strzał wybronił jeszcze Buffon, ale ze skuteczną dobitką pospieszył Lamela. Sześć minut później, akcja przeniosła się pod drugą bramkę, gdzie próbę głową Mandżukicia zatrzymał Gazzaniga.

Sporo działo się w pierwszym kwadransie po zmianie stron – w 54. minucie, nieznacznie z dystansu pomylił się Lucas Moura, a dwie minuty później, zrobiło się 1:1. Higuain wymienił futbolówkę przed linią pola karnego z Bernardeschim, po czym płaskim uderzeniem z 14 metrów pokonał Gazzanigę.

Koguty próbowały bardzo szybko odpowiedzieć, ale po dośrodkowaniu z lewej flanki, Kane ostemplował głową słupek. W 60. minucie, podopieczni Maurizio Sarriego prowadzili już 2:1 – tym razem płaskie podanie z lewego skrzydła posłał De Sciglio, a futbolówkę w siatce ulokował Cristiano Ronaldo.

Bianconeri z prowadzenia cieszyli się jednak zaledwie pięć minut – po przejęciu piłki na połowie rywala, Ndombele zagrał do ustawionego w polu karnym Lucasa Moury, który doprowadził do wyrównania. W 70. minucie, groźnie z dystansu przymierzył za to Bernardeschi, ale słupka dobrze przypilnował Gazzaniga.

Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry sytuacji nie wykorzystał jeszcze Kane, a kilkadziesiąt sekund później, w światło bramki nie trafił Higuain. Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się remisem, londyńczycy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy to uderzeniem z połowy boiska, wysuniętego Szczęsnego zaskoczył Kane.

Juventus FC – Tottenham Hotspur 2:3 (0:1)

0:1 Lamela 31′
1:1 Higuain 56′
2:1 Cristiano Ronaldo 60′
2:2 Lucas Moura 65′
2:3 Kane 90+3′

Parrott

Juventus: Buffon (46′ Szczęsny) – De Sciglio, Rugani (46′ Demiral), Bonucci (63′ de Ligt), Joao Cancelo – Matuidi (76′ Kastanos), Pjanić (76′ Muratore), Can (46′ Rabiot) – Cristiano Ronaldo (63′ Pereira), Mandżukić (46′ Higuain), Bernardeschi

Tottenham: Gazzaniga – Georgiou (72′ White), Tanganga (46′ Vertonghen), Alderweireld (46′ Foyth), Walker-Peters (71′ Marsh) – Winks (63′ Roles), Skipp (90+2′ Bowden) – Son (46′ Lucas), Alli (46′ Sissoko), Lamela (63′ Ndombele) – Parrott (46′ Kane)