El. LE: Kolejny bezbarwny występ Legii

Arvydas Novikovas

Legia Warszawa w swoim pierwszym spotkaniu w ramach III rundy eliminacji Ligi Europy tylko zremisowała z Atromitosem FC. Ekipa ze stolicy Polski zaliczyła kolejny z rzędu mecz bez straty gola, ale także bez zaliczonego trafienia.

Wicemistrzowie Polski przystępowali do swojej potyczki, chcąc się przełamać po dwóch z rzędu remisach. Szansa na to wydawała się wyborna, bo ekipa z Grecji nie byłą jeszcze w pełni sezonu. Inną sprawą było to, że legioniści byli dalecy od wymarzonej dyspozycji.

W pierwszych trzech kwadransach meczu sytuacji wartych odnotowania praktycznie nie było. Tym samym na przerwę obie ekipy udały się z bezbramkowym remisem, z którego z pewnością żadna z drużyn nie była zadowolona, a już na pewno nie gospodarze.

Po zmianie stron Wojskowi zaczęli częściej dochodzić do głosu. Najpierw w 51. minucie bliski zdobycia bramki po uderzeniu z rzutu wolnego był Arvydas Novikovas. Ostatecznie piłka po probie Litwina nie znalazła drogi do siatki. Tym samym wciąż było 0:0.

Po godzinie gry Novikovas jeszcze raz był bliski szczęścia. Tym razem 28-latek głową starał się strzelić gola, ale piłka po jego próbie przeleciała nad poprzeczką. Tymczasem kilka minut później Sandro Kulenović spróbował swoich sił, ale futbolówka po jego próbie trafiła tylko w boczną siatkę.

W ostatnich 20 minutach pięknym uderzeniem z rzutu wolnego wyróżnił się natomiast Carlos Lopez. Hiszpan oddał mocny strzał, ale piłka po próbie byłego zawodnika Wisły Kraków trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie do końca zawodów wynik się nie zmienił, tym samym obie drużyny musiały zadowolić się kompromisem.

Legia Warszawa – Atromitos FC 0:0