Planowa wygrana Obywateli

Sergio Aguero

Gracze Bournemouth przegrali z Man City 1:3. Bramki dla triumfatorów zdobyli Aguero (dwie) i Sterling.

Jak wyglądało to spotkanie? W siódmej minucie zawodnicy The Citizens mieli dogodną sytuację, ale nie wykorzystał jej B. Silva, który uderzył minimalnie obok bramki.

Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do 15. minuty. Wtedy to bramkę zdobył Aguero, który pokonał bramkarza rywali uderzeniem z kilku metrów.

W 21. minucie mogło być już 2:0 dla przyjezdnych. D. Silva został jednak zatrzymany przez skutecznie interweniującego Ramsdale’a. W 39. minucie do wyrównania mógł zaś doprowadzić Smith, lecz fatalnie przestrzelił.

Zemściło się to kilka minut potem, kiedy na listę strzelców wpisał się Sterling. Do przerwy goście prowadzili jednak tylko 2:1, ponieważ fantastycznie z rzutu wolnego – w samej końcówce tej części gry – przymierzył H. Wilson.

Sześć minut po zmianie stron na uderzenie zdecydował się D. Silva. Na posterunku był jednak Ramsdale. Kilkadziesiąt sekund później mogło być 2:2, ale sytuacji sam na sam z Edersonem nie wykorzystał H. Wilson.

W 64. minucie podopieczni Guardioli podwyższyli prowadzenie. Aguero skorzystał z podania D. Silvy i zanotował na swoim koncie kolejne tego dnia trafienie.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Bournemouth – Man City 1:3 (1:2)

0:1 Aguero 15′
0:2 Sterling 43′
1:2 H. Wilson 45+3′
1:3 Aguero 64′