Lechia z kompletem

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  31.08.2019 19:22

Sławomir Peszko  |  fot. ASInfo

Zawodnicy Piasta - w meczu Ekstraklasy - przegrali z Lechią 1:2. Dla triumfatorów trafiali Peszko i Udovicić.

Co działo się w tej konfrontacji? W 21. minucie zawodnicy Lechii mieli niezłą sytuację, ale nie wykorzystał jej Augustyn, który uderzył obok bramki.

Kilka minut potem na strzał z dystansu zdecydował się Kubicki. Dobrze w bramce Piasta spisał się jednak Plach.

W 40. minucie okazję miał Badia, lecz na posterunku był Kuciak. Kilka minut potem Plach obronił natomiast uderzenie Udovicicia.

Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do 55. minuty. Wówczas na uderzenie zdecydował się Peszko, któremu udało pokonać się bramkarza mistrza naszego kraju.

W 66. minucie zawodnicy Piasta mieli ciekawą sytuację, ale Kuciak poradził sobie z groźnym uderzeniem Felixa.

Kilka minut potem było już zaś 2:0 dla przyjezdnych. Wówczas na listę strzelców wpisał się Udovicić.

Gospodarze zdobyli bramkę kontaktową kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Z rzutu karnego nie pomylił się Felix.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie (chociaż w doliczonym czasie gry próbowali Steczyk i Tuszyński). W związku z tym Lechia zwyciężyła 2:1.

Piast - Lechia 1:2 (0:0)

0:1 Peszko 55'
0:2 Udovicić 70'
1:2 Felix 86' (k.)