Sensacja w Norwich, Man City pokonany

Josep Guardiola

Kolejne punkty w tym sezonie stracili piłkarze Manchesteru City. Tym razem sensację sprawiło Norwich City, które przed własną publicznością pokonało mistrzów Anglii 3:2.

Murowanym faworytem do wygranej w sobotnim meczu na Carrow Road byli oczywiście goście z Manchesteru. Pierwsza połowa miała jednak przebieg, którego zupełnie nikt się nie spodziewał.

W 19. minucie Kanarki wyszły bowiem na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Emiliano Buendii z rzutu rożnego, do piłki dopadł Kenny McLean i ładnym uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi mistrzów Anglii.

Jakby tego było mało, dziewięć minut później Norwich zdobyło drugiego gola, przeprowadzając świetny kontratak. Po dograniu Teemu Pukkiego, do siatki z bliska trafił Todd Cantwell.

Zaskoczeni podopieczni Josepa Guardioli odpowiedzieli dopiero w ostatniej minucie. Po dośrodkowaniu Bernardo Silvy z lewej strony boiska, uderzeniem głową kontaktowego gola zdobył Sergio Aguero.

Pięć minut po przerwie Norwich City po raz trzeci w tym meczu zaskoczyło faworyzowanych rywali. Tym razem wykorzystali fatalny błąd Otamendiego, któremu przy polu karnym piłkę odebrał Buendia, a następnie zagrał do lepiej ustawionego Pukkiemu. Fiński napastnik pewnie trafił do siatki, potwierdzając świetną formę na początku sezonu.

Mistrzowie Anglii skutecznie zaatakowali dopiero w 88. minucie. Wówczas drugiego gola dla Manchesteru City zdobył Rodri, który zaskoczył bramkarz Norwich mocnym strzałem zza pola karnego.

Norwich City – Manchester City 3:2 (2:1)

1:0 McLean 19′
2:0 Cantwell 28′
2:1 Aguero 45′